KIR-DER’den Anlamlı İftar!

Ankara'daki Kırşehirliler, Keçiören'deki Kırşehir Evi'nde bir araya geldiler

Kırşehir Haberleri 31 Mayıs 2018 20:11
KIR-DER’den Anlamlı İftar!
-A +A

                KIR-DER'in geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Ramazan ayındaki iftar programı bu yıl kendilerine ait olan Keçiören'deki Kırşehir Evi'nde geniş katılımlı bir şekilde yapıldı.
                Ankara'dan aday olan milletvekillerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleşen iftarda Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin yanı sıra Ankara dışından katılanlar da oldu. Yönetim kurulu üyesi Murat Köksal'ın sunumuyla gerçekleşen iftara, Kırşehirli Milletvekili Adaylarından, AK Parti'den Hacı Turan, Arife Polat Düzgün ve Enes Şişman, MHP'den Nevin Taşlıçay ve Tarkan Toper'in yanı sıra, Kırşehir eski Milletvekillerinden Abdullah Çalışkan ve Metin Çobanoğlu, Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Keçiören Belediye Başkanı Adnan Baloğlu, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanay, SASA Hukuk Bürosu Sahibi Saliha Sasa, KIR-DER eski Başkanı Kemal Çalışkan, KIR-DER eski Başkanı Lokman Yıldırım, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Raşit Kanık, Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner, KIR-DER'in Kurucu Başkanı Osman Hoşcan, KIR-DER Başkanı Orhan Aydın ile birlikte tüm yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve çok sayıda Kırşehirli katıldı. Kırşehirliler, parti ayırımı gözetmeksizin her partideki Kırşehirli Milletvekili adaylarına desteklerini gösterdiler. 
Her iftarda olduğu gibi bu etkinlikte de sahneye davet edilen Kırşehir eski Belediye Başkanlarından Halim Çakır, iftar duası yemek duası yapıldı. 
                   KIR-DER Genel Başkanı Orhan Aydın yapılan yemek duası sonrası yaptığı konuşmasında, KIR-DER Genel Merkezi yönetimine yeni başkan seçildiğini, buna rağmen derneğin değişik kademelerinde görev aldığını, KIR-DER’in 1987 yılında kurulduğunu ve altı şube ile bugüne kadar pek çok faaliyetlere imza attığını belirterek, "Ankara’da eski olmakla birlikte oldukçada örgütlü bir dernek olan KIR-DER’in eskiden de olduğu gibi edindiği misyonu gereği diğer illerdeki Kırşehirlilerde dahil olmak üzere, Ankara ve Kırşehir’de yaşayan Kırşehirliler arasında yardımlaşma, kültürümüzün tanıtılması, Kırşehirliler arasında dayanışma faaliyetlerine devam edeceğiz. Ülkemiz ve Kırşehir ortak menfaatleri konusunda, doğrunun yanında olmak koşulu ile dernek olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazırız. Her zaman hemşerilerimizin yanındayız ve hemşerilerinin de derneklerine sahip çıkmalarını istiyoruz. Hep beraber tek yürek, tek ses ile birlik ve beraber olursak, Kırşehir ve Kırşehirlilerin hakkını koruruz ve savunuruz" dedi.
                      KIR-DER Genel Başkanı Orhan Aydın'ının ardından Ankara'dan aday olan Kırşehirli milletvekili adaylarından, AK Parti'den Hacı Turan, Arife Polat Düzgün ve Enes Şişman, MHP'den Nevin Taşlıçay ve Tarkan Toper gelen konuklara kendilerini tanıtarak destek isteyerek bu seçimde Kırşehir'in gücünü göstermelerini beklediklerini dile getirdiler.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı