Kirdost'tan Dağcılık Şenliği Yürüyüşü

Sosyal medya üzerinden örgütlenen ve yaptığı doğa yürüyüşleri ile tanınan Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking (Kirdost Treakking) Üyeleri, geçen hafta sonunu 22.si yapılan Etudost Dağcılık Şenliği'nde geçirdi.

Kırşehir Haberleri 18 Mayıs 2018 11:08
Kirdost'tan Dağcılık Şenliği Yürüyüşü
-A +A

                Sosyal medya üzerinden örgütlenen ve yaptığı doğa yürüyüşleri ile tanınan Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking (Kirdost Treakking) Üyeleri, geçen hafta sonunu 22.si yapılan Etudost Dağcılık Şenliği'nde geçirdi.
                Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking Grup Başkanı Hikmet Gözübüyük, yaptığı açıklamada, her hafta sonu değişik mekanlarda doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirterek Etudost Dağcılık Şenliği hakkında şu bilgileri verdi:" Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking Grbu olarak bu yıl 22'ncisi yapılan Etudost Dağcılık Şenliği'ne bir grup doğa sever dağcı arkadaşımızla Isparta Yenişarbademli Melikler Yaylası'nda çam ağaçlarının ortasında doğa ile iç içe olmanın bütün gün yağan yağmura rağmen, ıslanmış odunların çıkardığı duman ve ise rağmen keyfini çıkarttık. Yaylaya vardığımızda bulutlar adeta 'çabuk çadırlarınızı kurun' diyordu. Grupça bu uyarı dikkate alıp yardımlaşarak çadırlarımızı kurduk. Oturacağımız alanı kapattıktan sonra dinlenmeye başladık. Bir görevli Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir diye yüksek sesle komutanımızı bizlere tanıttı. Hemşerimiz benim aynı zamanda mahallelim olan Kırşehirli komutanımız varlığımızdan haberdar olunca kamp alanımızı ziyarete gelmiş. Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir'e grubumuz ile ilgili bilgi sunduktan sonra Kırşehir ile konuşup karşılıklı anılar anlattık. Güzel bir ortamda yanımızda bulunan Eğridir Belediye Başkanı ve Etudost'un yöneticileri ile güzel bir sohbet imkanı bulduk.
                 Yurdumuzun çeşitli illerinden gelen dağcıların ve doğa severlerden zirve yapacaklar sabah 04.00'dan itibaren çıkışlara başladılar. Grubumuz adına Ali Erul, İbrahim Koyuncu, Bahadır Altıok ve Tevfik Teker Dedegöl, 2 bin 998 metreye zirve yaptılar. Aylar öncesi planladığımız sezonun son etkinliğini kazasız ve belasız çok güzel insanlarla güzel bir ortamda tamamlamanın mutluluğu ve huzuru içerisinde tamamladık. Katılımcı arkadaşlarımıza gösterdikleri grup uyumundan ve birliktelikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Kırdost Trekking olarak yaz aylarında çok özel bir davet olmadıkça etkinlik yapmıyoruz. Yeni sezonda yepyeni parkurlarda buluşmak dileğiyle sağlıkla, mutlulukla, huzur içinde kalın diyorum.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Spor Servisi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı