KIRGARAT-C Vali Akın ile iftarda buluştu

Kırşehir Haberleri 31 Mayıs 2019 13:22
KIRGARAT-C Vali Akın ile iftarda buluştu
-A +A

           Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı (KIRGARAT-C) Sait Yanık ve Cemiyet Üyeleri olan Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, AHİ TV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, Ahi Yurdu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alparslan Demirbaş, Kırşehir Çiğdem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Seyitgazioğlu, Kırşehir Umut Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ve Kırşehir Çiğdem Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner'in yanı sıra Kırşehir'deki yerel basın mensupları katıldı. Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar programı öncesinde Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile sohbet eden yerel basın mensupları Kırşehir'de yerel basının sorunları ve bu sorun çözümü noktasında yapılabilecekler konusunda istişarelerde bulundu. 
            Ülkenin ve Kırşehir gündeminden ilimizdeki huzur ve güvenliğe kadar birçok konuların konuşulduğu iftar programı Kırşehir'in genel durumunun istişaresi devam etti. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bu noktada görevini özveri ile gerçekleştiren basın kuruluşlarına ve çalışanlarına teşekkür etti. Kırşehir'de yerel basın mensupları ile sürekli olarak bir araya gelmekten mutlu olduklarını ifade eden Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "Toplumun sorunlarını üst mercilere iletilmesinde, toplumun aydınlatılmasında bir aracı rolünü ifa ediyorsunuz. Görevinizden ve bu yaptığınız hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Basınımız toplumun sorununu iletirken hassas bir dil kullanıyor, hassasiyet gösteriyorlar. Bunu yaptıkları haberlerde, kullandıkları dilde görüyoruz. Buda benim açımdan takdir edilmesi gereken bir durum. Bu hassasiyetin ve hoşgörünün devamını diliyorum. Mutlaka bizim yetişemediğimiz, göremediğimiz, kurumlarımızın hizmet anlamında eksiklikleri, aksaklıkları olabilir. Bunu basın mensuplarımız iletilmesi noktasında bir anlamda aracılık görevi yapıyorlar" dedi.
          Gazetecilerin ve medya çalışanlarının yaşadıkları sorunları anlatan Yanık da, "Sizlerin sorunumuza yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı medya çalışanları zordadır. Her yıl çeşitli etkinlikler aracılığıyla basına da destek verilmesi gereklidir. Yine resmi ilanların çok düştüğü görülüyor. Bunun bir nebzede olsa düzeleceği ve artacağı beklentisi içerisindeyiz. Medya çalışanlarının çeşitli sorunları var, bu konu da ilgileneceğinizi ve destek olacağınızı ümit ediyoruz." şeklinde konuştu.
İftar programı, KIRGARAT-C Başkanı Yanık, Kırşehir Valisi İbrahim Akın'a Kırşehir basınına vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi sunumu ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Eyl%C3%BCl%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı