Kırmızı Düdük Projesi Boztepe'de Uygulandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Kırmızı Düdük' projesi Boztepe'de uygulandı.

Kırşehir Haberleri 18 Ağustos 2018 19:09
Kırmızı Düdük Projesi Boztepe'de Uygulandı!
-A +A

         Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Kırmızı Düdük' projesi Boztepe'de uygulandı.
         Oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Kırşehir ile birlikte 81 ilde 'Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük' projesi başlatıldı.
         Boztepe İlçesi Trafik Denetleme Şubesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini söyledi. Çocuklarımız da yolculuk yaparken, eğer araç sürücüsü olan anne-babası ya da akrabası bir hata yapmaya kalktığında hemen düdüğü çıkaracak ve çalarak, 'Babacığım aşırı hızlı gidiyorsun' diyecek. Gönüllü bir trafik polisi gibi düşünelim. Çocuklarımızı da bu işin içine katmak için böyle bir proje uygulamaya konuldu" dedi.
         Proje kapsamında Boztepe İlçesi Emniyet Amirliği Trafik Tescil Denetleme ekipleri, Boztepe İlçesi Kaymakamı Sedat Özdemir, Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepe İlçesi Alay Komutanı ve Boztepe İlçesi Eminiyet Amirinin koordinesinde Boztepe İlçesi girişinde denetim yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocuklu ailelerin bulunduğu araçlar durduruldu. Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edildi. Çocuklardan, içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi. Aileler bu projeden memnun kaldıklarını söyledi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı