SICAK HABER

Kırşehir ‘İDAM’ İstiyor

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kayboluşundan 1 hafta sonra cansız bedenine ulaşılan Eylül Yağlıkara için Kırşehir halkı ‘idam’ dedi.

Kırşehir Haberleri 3 Temmuz 2018 19:15
Kırşehir ‘İDAM’ İstiyor
-A +A

                Ankara’nın Polatlı ilçesinde kayboluşundan 1 hafta sonra cansız bedenine ulaşılan Eylül Yağlıkara için Kırşehir halkı ‘idam’ dedi. Ankara’nın Polatlı ilçesinde kayboluşundan 1 hafta sonra cansız bedenine ulaşılan Eylül Yağlıkara için Kırşehir halkı ‘idam’ dedi. Henüz minik Eylül'ün şokunu atlatamayan Kırşehir son olarak Ağrı'da günlerdir kayıp olan Leyla'nın cansız bedeninin bulunması ile birlikte sesini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı. "İdam istiyoruz" hashtag ve etiketleri ile paylaşımlar yapan anne ve babalar üzüntülerini bu şekilde ifade ettiler. 
KIRŞEHİR İDAMDA HEM FİKİR
              Tüm Türkiye’yi yasa boğan Küçük Eylül’ün öldürülmesinin ardından Kırşehirli anne ve babalar sosyal medya üzerinden de görüşlerini bildirdiler. Kırşehirli vatandaşlar ‘çocuk istismar ve cinayeti faillerine’ idam istedi. Son zamanlarda çocuğa karşı işlenen cinsel istismar suçunun arttığını dile getiren Kırşehirliler, faillere uygulanan cezanın caydırıcı olmadığını, bu suça karşı idam cezası getirilmesi gerektiğini kaydetti. Özellikle çocuk istismarının her geçen gün caydırıcı cezalar olmaması nedeni ile arttığını düşünen Kırşehirliler, bu konuda yetkililerin yeni dönemde mutlaka idam kararı almaları gerektiği konusunda birleşiyor. 
‘CEZALAR CAYDIRICI OLMALI’
             Çocuklara karşı cinsel istismarın affedilir yanı olmadığını kaydeden Sema Mustu, Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada, “Çocuklara cinsel istismarda bulunan herkes için idam cezası getirilmeli. Cezalar caydırıcı olmalı” dedi. Cinsel istismar suçunun cezasının idam olduğunu aktaran Sema Mustu kendisinin de iki çocuk annesi olduğunu vurguladığı açıklamasında, “Bizimde kızlarımız ve küçük çocuklarımız var. Korkuyoruz, tek başlarına olmalarını istemiyoruz. Henüz akıbeti belli olmayan kayıp çocuklar var. Bu durum nereye gidiyor, bunun tek çözümü idam. En azından birkaç kişi böyle yargılanırsa sonuçlarından dolayı başkaları böyle bir işe kalkışamaz” diye konuştu. 
KANAYAN YARAMIZ OLDU’
             Eylül Yağlıkara’nın tecavüz edilip öldürülmesinin ardından tepkisini ortaya koyan Kırşehirli bayanlar sosyal medya hasepleri üzerinden tepkilerini dile getirdiler. 
Çocuk istismarı konusunun çok hassas bir konu olduğunu, minik Eylül gibi birçok vaka bulunduğunu ve bunun toplumun bir kanayan yarası haline geldiğini ifade eden Merve Kaya ise Çınar Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada, "idam bu konuda kesinlikle caydırıcı bir ceza olur. Bu karar çıkarsa  suç oranını büyük oranda azalır’ dedi.  
MİNİK EYLÜL'DEN SONRA LEYLA YÜREKLERİ DAĞLADI!
             Kırşehir ve Türkiye Minik Eylül'den sonra Leyla Aydemir'in ölüm haberiyle bir kez daha kahroldu. Ağrı'da 18 gün önce kaybolan 4 yaşındaki kız çocuğu Leyla Aydemir ile ilgili dün akşam saatlerinde kötü haber geldi. Ağrı'nın Bezirhane köyünde bayramın 1. Günü kaybolan minik Leyla, dedesinin köyünde dere yatağına yüz üstü atılmış bir şekilde bulundu.
             Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın 1. Günü ailesiyle ziyarete gittiği sırada dedesinin köyünde kaybolan küçük kızın cesedi 18 gün sonra ortaya çıktı. Leyla Aydemir'in cenazesi 23.40 sularında Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Cenazeyle birlikte aileden sadece amcası Yusuf Aydemir geldi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre çıplak halde bulunduğu belirtilen Leyla'nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade edildi. Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK'lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekipler, eğitimli köpekler ve drone eşliğinde aradığı Leyla bir türlü bulunamadı.
            Tüm aramalara rağmen Leyla bulunamayınca köye Avrupa'nın en iyi arama birliği olarak gösterilen Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekipleriyle, Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi'nden (JAKEM) getirilen kadavra arama köpekleri 'Modül' ve 'Mavi' de çalışmalarda kullanıldı. 
DERE YATAĞINDA BULUNDU
             Ağrı Valiliği tarafından Leyla'nın kaybolmasının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm MOBESE kameraları incelendi. Merkez ve ilçelerdeki tüm MOBESE kayıtlarına bakılmıştır. Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır" denildi. Leyla'nın cansız bedeni, daha önce didik didik edilen Bezirhane köyüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu. Ekipler, köye giriş çıkışları kapattı. Küçük kızın bulunduğu yere kimseyi yaklaştırmayan jandarma, olay yerinde inceleme başlatarak delil aradı. Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen iki savcı, bölgeye gelerek inceleme başlattı. Acı haberi alan Leyla'nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu. Dede Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı