Kırşehir, Mehmetçikle El Ele

"Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası" büyük ilgi gördü.

Kırşehir Haberleri 10 Mart 2018 19:15
Kırşehir, Mehmetçikle El Ele
-A +A

         Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyasına’’ Kırşehirli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kampanyaya bağışlanan binin üzerindeki kurbanlardan ilk etapta 550’si Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere dualarla kesildi.
         Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Afrin’de mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimizin tırnağı taşa değmesin, burunları kanamasın ve düşmanlarına karşı güçlü kalarak galip gelsinler diyerek ilk etapta Allah rızası için 550 adet kurban kestiklerini söyledi. Yürüyünce dağları titreten, ölümün korkusunu korkutan, Allah yolunda ezan için, vatan için, bayrak için, namus için orada şehit olan yiğitlerimize destek olmak amacıyla kurbanlar kestiklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Bilindiği gibi Valiliğimizce, Afrin’de terör hedeflerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nı başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçiklerimize şükran duygularımızın ifadesi olarak Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’ başlatmıştık. Sınırımızda yer alan Afrin’i teröristlerden temizlemek için kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başarılı bir mücadele veriyor. Afrin’in terörden temizlenmesi ülkemizin bütün illerinin güvenliği için önemlidir. Biz Afrin’de sadece kendi ülkemizi değil dünyanın zulüm gören bütün mazlum milletlerini de koruyoruz. Kahramanlarımız Afrin’de canını feda ederek bütün insanlığa hizmet ediyor, ümmetin onurunu koruyor. Mehmetçiklerimizin canlarına en ufak zarar gelmesin, düşmanlarına karşı muzaffer olsunlar. Türkün bayrağını en yüksek tepeye çeksinler diye dualar ediyor ve kurbanlar kesiyoruz. Valiliğimizce başlattığımız kampanyaya Kırşehir halkı duyarsız kalmadı ve yoğun ilgi gösterdi. Yapılan kurban bağışı rakamı binin üzerine çıktı. Bugün 550 kurban keserken önümüzdeki günlerde yine 500 civarında kurban keseceğiz. İlimizdeki modern tesiste kesilen çoğunluğu küçükbaş olan kurban etleri, burada soğutulup karkas olarak soğuk zincirle doğrudan Afrin’e yola çıkarılacak. Birkaç gün sonra keseceğimiz büyükbaş kurban etleri ise Et ve Süt Kurumu'nda kavurma yapılarak hijyenik şartlarda paketlenerek konserve haline getirilecek ve ardından cepheye gönderilecek. Ahilerin torunları Kırşehirliler son derece cömert insanlardır. Kendilerinin ihtiyacı dahi olsa başkasına yardım etmeyi severler. Kahramanlarımıza manevi destek veren, Mehmetçiğimizin yanında olduklarını her fırsatta gösteren, büyük vatanseverlik örneği gösteren bütün hemşerilerime kampanyaya göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
         Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, daire müdürleri, il ve ilçe protokolünün de yer aldığı program, kurbanların dualar eşliğinde kesilmesi ile sona erdi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı