Kırşehir, WITAM 2018 Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak!

WITAM-2018: Dünya Teknoloji ve İleri Malzemeler Uluslararası Kongresi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Kırşehir Haberleri 24 Temmuz 2018 19:09
Kırşehir, WITAM 2018 Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak!
-A +A

            WITAM-2018: Dünya Teknoloji ve İleri Malzemeler Uluslararası Kongresi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 21-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kongreye ilişkin organizasyon komitesi adına bilgiler aktaran Kongre Başkanı Prof. Dr. Mustafa KURT; "WITAM-2018'in meslektaşları ile bilgi paylaşımı ve mevcut araştırmacılara ağ oluşturma fırsatları sağlaması hedefleniyor.
            Genç bilim adamları ve öğrenciler için gelecekteki beklentileri ve profesyonel gelişim faaliyetlerini öğrenmek için muazzam bir ortam. Açılış konuşmaları ve genel konuşmacılar arasındaki oturumlar, mevcut ve gelecekteki eğilimleri ve zorlukları ele almaya odaklanacak. bilimsel araştırma, teknoloji geliştirme. Genel oturumlara ek olarak, geniş ilgi alanları etrafında sözlü / poster sunumları Bizim temamızla ilgili olan konular da kongreye katkıda bulunacak. Bilimsel ve Program Komitesi'nin özellikle katkı aradığı konulardan oluşan seçkiler şu şekildedir: Teknoloji ve İleri Malzemeler alanındaki herhangi bir konu için katkılar dikkate alınacaktır.Malzemeler, Metamaterials, Uygulamalar, Sentez, Fonksiyonel Malzemeler, Polimer Malzemeler, Kompozit ve Seramik Malzemeler, Nanomalzemeler ve Nanoteknoloji, Biyomalzeme ve Sağlık Uygulamaları, Optik, Elektronik, Manyetik ve Spintronik Malzemeler, Spektroskopi, Yoğun Madde ve İstatistik Fizik, Enerji, Teorik ve Hesaplamalı Bilimler, Serbest konu.
         Olağanüstü bilimsel programa ek olarak, Kırşehir'i ve çevredeki bölgeleri çarpıcı bir şekilde keşfetmeniz için zaman bulacağınızı umuyoruz. Doğal güzellikleri, iyi korunmuş mimarisi ve dost canlısı yerel kültür. Daha fazla bilgi için lütfen http://witam2018.ahievran.edu.tr adresini ziyaret ediniz ve witam@ahievran.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz" dedi. Öte yandan bilimin ışığında ilerleyen bir üniversite olma hedefiyle yoluna devam eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Güz döneminde altı uluslararası sempozyum için çalışmalarını tamamlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, bilimsel çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz dönemi içerisinde planlanan ve tarihleri belirlenen sempozyumlar için hazırlıklar başladı. Ahi Evran Üniversitesi, ev sahipliğinde daha önce ikincisi düzenlenen “ICAA-2018 Uluslararası Analiz ve Uygulamaları Konferansı” 11-14 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecek. Bu konferans ile analiz çalışmalarındaki araştırmaları sunmak,  yeni fikir alışverişinde bulunmak, zorlayıcı konuları tartışmak için dünyanın dört bir yanından uzman ve genç analistleri bir araya getirmek, gelecekteki iş birliklerini güçlendirmek ve etkileşime geçirmek hedefleniyor. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Ekonomi, İşletme Yönetimi, Sosyoloji, İnsan Hakları, Diaspora ve Göç Çalışmaları, Edebiyat, Felsefe, İletişim, Hukuk, Sosyal Politika ve Sosyal Bilimler alanlarının diğer alt konularını da içinde barındıran “1. Uluslararası Toplum, İktidar ve Siyaset Kongresi” de yine birçok bilim insanını bir araya getirecek. 19-21 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek kongre ile ele alınan konular ışığında, topluma ve akademiye katkı sağlamak amaçlanıyor.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı