SICAK HABER

Kırşehir AFAD, AFADEM Hakkında Bilgilendirdi!

Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), resmi internet sayfası aracılığı ile Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) hakkında bilgilendiriyor.

Kırşehir Haberleri 15 Nisan 2018 14:01
Kırşehir AFAD, AFADEM Hakkında Bilgilendirdi!
-A +A

                Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre, deprem simülasyon merkezini de bünyesinde bulunduğu AFADEM, Kırşehir ile birlikte 81 ildeki vatandaşların teorik, pratik, bilgi ve becerilerinin arttırılmasını sağlıyor.
              Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü resmi internet sayfasında yapılan bilgilendirme linkinde AFADEM ile ilgili olarak şu ifadelere yer veriliyor: "Afet ve acil durum konularında belirlenen ulusal politikalar ile Başkanlığımızın stratejik planı doğrultusunda; afet ve acil durumlara ilişkin eğitim plan ve programların uygulanmasını sağlayarak, halkın bilinçlendirilmesini ve afet ve acil durum süreçlerinde görev alan kişilerin teorik, pratik bilgi ve becerilerinin arttırılmasını sağlamaktan sorumludur. Bu kapsamda, Afete Hazır Türkiye Eğitim ve Bilinçlendirme Projesi başlatılmış olup Afet Bilinci, Arama ve Kurtarma, KBRN, Yangın ve Sivil Savunma konularına yönelik eğitimler verilmektedir. AFAD Deprem Simülasyon Merkezi, katılımcılara fiziksel koşullar bire bir yaşatılarak deprem sırası ve hemen sonrasındaki doğru davranışları ile ilgili refleks oluşturmak amacı ile 2003 yılında hizmete girmiştir. Aynı zamanda deprem başta olmak üzere afet ve acil durumlar öncesi hazırlıklara ilişkin aktivitelere de yer verilmektedir. 'Önlem alırsak zarar görmeyiz' ,'Hazır olursak afetleri önleriz' anlayışından yola çıkarak halkın bilinçlendirilmesi noktasında başta örgün öğretim öğrencileri olmak üzere kurum ve kuruluş personeli, sivil toplum kuruluşları, ülkemizde bulunan yabancı elçilik personeli ve aileleri ile uluslararası yabancı heyetlere yönelik Türkçe ve İngilizce olarak çeşitli eğitim faaliyetleri yürütülmektedir."
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı