Kırşehir Amatör Spor Kulüplerinden Bakan Kasapoğluna Teşekkür!

Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör sporcuların lisans çıkartma sürecinde yaşadıkları sağlık raporu sorununun Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun takdiri ile kaldırıldığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 6 Ocak 2020 12:05
Kırşehir Amatör Spor Kulüplerinden Bakan Kasapoğluna Teşekkür!
-A +A

           Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör sporcuların lisans çıkartma sürecinde yaşadıkları sağlık raporu sorununun Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun takdiri ile kaldırıldığını açıkladı. Kırşehir, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya , yaptığı açıklamada mevcut durumu ve yeni uygulamayı aktararak, ilgililere teşekkür etti.
YENİ YÖNETMELİK İLE BEYAN DÖNEMİ BAŞLADI
           Amatör spor kulüplerinin ve sporcuların sağlık raporu almakta güçlük çektiklerini söyleyen Kaya;” Yaklaşık iki yılı aşkın bir süredir, amatör sporcular lisanslarını yaptırırken sağlık raporu almakta güçlük çekiyordu. Örneğin satranç, Güreş, Okçuluk lisansı çıkartacak bir sporcu, lisans çıkartmak istediğinde kardiyolojiye, ortopediye gönderiliyordu. Sporcu lisansının en fazla çıkartıldığı futbol branşında bu sorun had safhaya varmıştı. Kulüplerimiz müsabakalara sporcuları yetiştiremiyor, 18 yaşın altındaki sporcuların velileri, çocuklarına sırf sağlık raporu çilesinden ötürü spor yaptıramıyordu. Yeni sistem ile lisans yaptırılırken (İlk lisans hariç) sporcunun beyanına başvurulacak. Sporcu eğer ki 18 yaşın altında ise velisinin beyanı, lisans çıkartılması için yeterli olacak. Bu yeni uygulama ile sporcu lisanslamada yaşanan çok önemli bir sorun giderilmiş oldu" dedi

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/17%20Ocak%20Cuma-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı