Kırşehir'de, Kitap Okuma Halkaları

Cacabey Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında bir araya gelen gençler kitap okudu

Kırşehir Haberleri 5 Mart 2018 19:08
Kırşehir'de, Kitap Okuma Halkaları
-A +A

         Cacabey Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen  Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında bir araya gelen gençler kitap okudu. Halime Toros’un; hem uygarlık ateşine kendi “kor”unu bırakan büyük üstatların hikâyesini hem de bizim hikâyemizi anlatan “Asya’nın Kandilleri” adlı kitabının kritiğini yapan öğrenciler, "Kitap Okuma Halkaları" etkinliğinin çok yararlı geçtiğini ifade ettiler.
         Cacabey Gençlik Merkezi'nden yapılan açıklamada, etkinlik ile ilgili şu bilgiler verildi: "Özbeklere göre evrendeki iki büyük yoldan biri olan İpek Yolu üzerinde sekizinci yüzyıldan başlayarak görkemli kentler yükseliyor birbiri ardına... Kütüphaneler, medreseler, rasathaneler, şifahaneler ve ulu mabedler... Sultanlar ve varlıklı insanlar kitap toplamak için uzun yolculuklara çıkıyorlar. Fethedilen ülkelerden cizye yerine kitap istiyor halifeler. Çarşılarda dini-felsefi- bilimsel tartışmalar yapılıyor. Bağdat ve Şam’ın görkemli rasathanelerinde ise astronomi çalışmaları. Öyle bir meşaledir ki yanmaya başlayan, her meraklı zihin bu ateşten kendine düşen payı alır. Ve her büyük deha, bu ateşe kendi korunu bırakır. Cacabey Gençlik Merkezi olarak  Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında Üniversite 2 Grup öğrencilerimizle birlikte Halime Toros’un; hem uygarlık ateşine kendi korunu bırakan büyük üstatların hikâyesini hem de bizim hikâyemizi anlatan Asya’nın Kandilleri adlı kitabının kritiğini yaptık."
         Öte yandan, Mucur Gençlik Merkezi'nin Okuma Halkaları büyümeye devam ediyor. Mucur Gençlik Merkezi tarafından Kitap Okuma Halkaları projesi kapsamında Ertuğrul Fındık'ın Gavurca Türkçe Sözlük adlı cinaslı ve hicivli bilgiler ile gerçekteki anlamlarını içeren eseri gençler tarafından incelendi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı