Kırşehir'de 128 kişi SÇP'den yararlanacak

Türkiye İş Kurumu tarafından Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında Yükseköğretim öğrencilerinin- ön lisans ve lisans- (açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç) çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlanacak

Kırşehir Haberleri 25 Haziran 2019 15:24
Kırşehir'de 128 kişi SÇP'den yararlanacak
-A +A

           Türkiye İş Kurumu tarafından Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında Yükseköğretim  öğrencilerinin- ön lisans ve lisans-  (açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç) çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak, mesleki niteliklerini geliştirmek, toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda sunulan hizmetlere geçici süreyle katılımlarını sağlamak ve bu kişilere çalışma disiplini kazandırmak amacıyla Sosyal Çalışma Programı düzenlenecek.
              Sosyal Çalışma Programı; Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumları ve kuruluşları ile işbirliğinde düzenlenecek. SÇP Kurum portalı üzerinden açılacak olup, dört gün süreyle katılım şartlarını sağlayanların başvurusuna açık olacak. Başvurular 25.06.2019-28.06.2019 tarihleri arasında www.iskur.gov.tr adresi üzerinden online (çevrimiçi) kullanıcı girişi yapılarak tamamlanacak olup İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezleri üzerinden başvuru alınmayacak. Programın düzenlendiği kurum, program başlangıç ve bitiş tarihleri, program kapsamında yaptırılması planlanan işler ve program kontenjan bilgisi ilgili programın başvuru ekranında görülebilecek. Kırşehir'de ise 18 ayrı Kamu kurum ve kuruluşunda, 128 kişi ile düzenlenecek programlara öğrencilerin, kendi alanıyla ilgili Kurumlar için müracaat yapmalarının daha isabetli olacağı tavsiye ediliyor. Örneğin sağlık alanında eğitim gören bir öğrencimizin İl Sağlık Müdürlüğü ile düzenlenecek olan kontenjana müracaat etmesinin öğrencinin gelişimi  için daha uygun olacağı değerlendiriliyor. 
          Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Kırşehir'de; Kırşehir Valiliği, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, Mucur Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaman Kaymakamlığı, Mucur Kaymakamlığı, Boztepe Kaymakamlığı, Akçakent Kaymakamlığı, Çiçekdağı Kaymakamlığı, Akpınar Kaymakamlığı, Kırşehir İl Özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım Orman 9. Bölge Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne 128 kontenjan ayrıldığı kaydedildi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Ekim%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı