SICAK HABER

Kırşehir'de 23 Nisan Coşkusu!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de kutlandı.

Kırşehir Haberleri 23 Nisan 2019 13:46
Kırşehir'de 23 Nisan Coşkusu!
-A +A

              23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de kutlandı.
              23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü makamları sembolik olarak öğrenciler tarafından temsil edildi.
                  Valilik Makamını Vali İbrahim Akın’dan devralan Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi İdil Albay, milli iradenin temsil makamı olan Meclisimizin açılışının 99. Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
              Bugünü çocuklara bayram olarak ilan eden, bu eşsiz vatanı bizlere emanet bırakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kanlarıyla, canlarıyla mücadele ederek bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle andıklarını ifade eden Temsili Vali İdil Albay, “Bugünün çocukları olarak tüm arkadaşlarım adına ülkemiz, milletimiz ve tüm dünya çocukları olarak var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.” dedi.
               Kurumlara çeşitli talimatlarda bulunan Temsili Vali İdil Albay, sözlerine şöyle devam etti: “Kırşehir’in daha çok ağaçlandırılması, çocukların çeşitli konularda bilgilendirilmesi, daha çok sosyal faaliyetlere katılmaları için müze tarzında daha çok oyun alanları, sportif aktivitelere katılmak için tesisler yapılmasını istiyoruz. Kırşehir’de özellikle insanların trafik kurallarına uymalarını sağlamak için yayaları ve sürücüleri bilinçlendirme çalışmaları yapılmalıdır. Öncelikle biz çocuklar kurallara uymalı, büyüklerimizi de trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmalıyız. Trafik lambası ve polisin olmadığı yerlerde öncelik yayanındır. Araç kullanırken emniyet kemeri takılmalı, telefon kullanılmamalı, dikkatli olmalıyız. Ayrıca, tüm arkadaşlarımdan isteğim internete köle olmasınlar. İnternet, teknoloji bağımlısı olmak için değil hayatımızı kolaylaştırmak için vardır. Bir başka konu da, eğitim kalitesinde oldukça iyi bir seviyede olan ilimizde okul çevrelerinde güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulmasıdır. Bu duygularla teşekkür ediyor, bütün çocukların bayramını tekrar kutluyorum.”
                      Vali İbrahim Akın da konuşmasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. Yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi.
               Çocuklarımızın yeni fikirleri ve çalışkanlığıyla ülkemizi daha da yükseklere taşıyacağına inandıklarını belirten Vali Akın, “Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan kurtuluş mücadelemiz Amasya, Sivas ve Erzurum Kongreleri ve ardından Ankara’ya dönülmesi ile beraber 23 Nisan 1920 tarihinde millet iradesini ve milli egemenliği temsil eden TBMM’nin açılmasıyla cumhuriyetin temelleri atıldı. 29 Ekim 1923’te de Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisanı tüm çocuklarımıza bayram olarak armağan ederken aynı zamanda millet egemenliğini de geleceğimizin teminatı olan siz çocuklara emanet etti. Bu vesileyle, hem sizlerin hem de tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
                     Cumhuriyet Okul Müdürü Erol Gölbaşı’nın da yer aldığı Valilikteki programın ardından, Sırrı Kardeş İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenine geçildi.
               Buradaki törene Vali Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, il protokolü, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
               Okul Müdürü Abdullah Delibaş’ın açılış konuşması ile başlayan program, öğrencilerin günün anlam ve önemine dair şiirler okuması, çeşitli gösteriler sunmaları, 23 Nisan ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/16%20Kas%C4%B1m%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı