Kırşehir'de 89 bin kişiye afet bilgisi

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Metin Alpaslan, Afete Hazır Kırşehir Projesi kapsamında Kırşehir'de 89 bin 855 kişiye ulaşıldığını kaydetti.

Kırşehir Haberleri 2 Nisan 2019 14:24
Kırşehir'de 89 bin kişiye afet bilgisi
-A +A

            Kırşehir İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Metin Alpaslan, Afete Hazır Kırşehir Projesi kapsamında Kırşehir'de 89 bin 855 kişiye ulaşıldığını kaydetti. Kırşehir ve ilçelerinde eğitimler düzenleyen Kırşehir AFAD çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade ederek, "Kırşehir, afete hazırdır. Çeşitli projelerle eğittiğimiz öğrenciler ve vatandaşlar, olası bir afette neler yapacaklarını çok iyi biliyorlar" dedi.
         Kırşehir'in ve ülkemizin deprem kuşağında olduğu için afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ifade eden Metin Alpaslan, yaptığı açıklama şu bilgileri verdi: "Afete Hazır Okul, Afete Hazır Aile, Afete Hazır Gönüllü Gençler Projesi ile Kırşehir'de 89 bin 855 kişiye ulaştık. Söz konusu eğitim çalışmalarımız teorik ve uygulamalı olarak devam etmektedir. Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimlerine afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürü kazandırmak, farkındalık yaratmak, yaşadıkları mekânda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afet eğitimi alabileceği mekânları yaygınlaştırmak ve kolay ulaşabilecekleri altyapıları kurmak, ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek, uluslararası organizasyonlar tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan da yararlanmak ve yeterli bilgi, tecrübeye sahip akredite olmuş eğitim yolları oluşturmak amaçlanmaktadır."
 
 
        
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı