Kırşehir'de Kurban Bayramı Huzuru Yaşanıyor

Kırşehir'de, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni ve ziyaretler gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 12 Ağustos 2019 15:30
Kırşehir'de Kurban Bayramı Huzuru Yaşanıyor
-A +A

           Dini bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı, ilimiz genelinde huzur içerisinde kutlanıyor.
/Resimler/Editor/images/KVF_6398.JPG
         Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
        Bayramın 1. günü öğleden sonra Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ve protokol üyeleri, Fatma Bacı Sevgi Evleri ile Huzur Evini ziyaret ederek devletimizin koruması altındaki çocuklarla ve Huzurevi sakinleri ile bayramlaştılar.
/Resimler/Editor/images/KVF_6283.JPG
        Vali İbrahim Akın, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, her türlü güzelliğin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramına daha milletçe ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.
         Toplumsal birlikteliğimiz için büyük bir öneme sahip olan bayramların sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının en üst seviyede yaşandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, ihtiyaç sahipleri ve büyüklerin her zamankinden daha çok hatırlandığı özel günler olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Hayatın yoğun akışı içerisinde eş dost ziyaretine fırsat bulamayan insanları bir araya getiren ve muhabbetle kucaklaşmasını sağlayan bayramlar, günlük hayatın stresinden bunalan ruhumuz için adeta bir dinlenme vesilesidir. Yüce dinimize bağlılığımızın bir simgesi olarak kutladığımız Kurban Bayramı’nda kurban etlerini ihtiyaç sahipleriyle buluşturmalı, en yakınımızdan başlamak üzere kimsesiz, yaşlı, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Yine vatanımızı savunurken canlarını feda eden aziz şehitlerimizin acılı ailelerine ve kahraman gazilerimize her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, onları bayramda da yalnız bırakmamalıyız. Birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha güçlü kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak ancak toplumda  sevgi ve hoşgörü ortamını hâkim kılmakla mümkündür. Bayram günlerinin getirdiği manevi atmosferin birkaç günle sınırlı kalmaması, yılın diğer günlerine de sirayet ederek iyilik ve güzelliklerin çoğalması bizlerin elindedir. Bu yüzden hem millet hem de Müslüman âlemi olarak bu zamanların kıymetini çok iyi bilmeli ve bayramı manevi anlamda verimli geçirmek için gayret göstermeliyiz. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımızın  huzur ve coşku içerisinde geçmesi bizim en  büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
/Resimler/Editor/images/KVF_6368.JPG
          Bayramlaşma programı, Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın ile beraberindeki protokolün şehit ailelerini ziyaret etmesi ile sona erdi.
 
 
 

Kaynak : (AA)

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : Kurban Bayramı, Kırşehir, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Ekim%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı