Kırşehir'de sağlıklı yaşam yürüyüşü

Kırşehir'de İl Sağlık Müdürlüğünce Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle sağlık yaşam yürüyüşü etkinliği düzenledi.

Kırşehir Haberleri 4 Ekim 2019 11:06
Kırşehir'de sağlıklı yaşam yürüyüşü
-A +A

             Kırşehir'de İl Sağlık Müdürlüğünce Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle sağlık yaşam yürüyüşü etkinliği düzenledi.
             İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırşehir Valiliği önünden başlayarak Cacabey Meydanı'na kadar devam eden yürüyüşün ardından çeşitli etkinlikler yapıldı.
             Halat çekme, yumurta taşıma ve hava topu oyunlarının yanı sıra yarışmaların da olduğu etkinlikte, öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Dereceye giren öğrencilere madalya ve başarı belgeleri verildi.
             Etkinliğin ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla kent merkezinde yürüyüş düzenlediklerini belirtti.
             Vatandaşlara beden kitle indeksi ölçümü yapıldığını, geleneksel çocuk oyunları ile de öğrencilerle birlikte olduklarını dile getiren Bulut, "Obezite yıllar içinde toplumda görülme sıklığı artan ve tedavisi yaşam boyu süren bir hastalıktır. Çocuk ve gençlik döneminde ortaya çıkan obezitenin, gelecekte bu bireylerde birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına neden olacağı düşünülmektedir. Obezitenin önlenmesi, vatandaşların sağlıklı yaşaması ve fiziksel aktivitelerini arttırmaları amacıyla sık sık yürüyüşler yapıyoruz. Farkındalıkların artmasını hedeflerken, daha sağlıklı ve hareketli bir yaşam tavsiyelerinde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.
               Etkinliğe, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Karslı, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Yetiş, sağlık çalışanları, ortaokul öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20EK%C4%B0M-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı