KIRŞEHİR’DE SAKATAT ZOR MU BULUNUYOR?

Kırşehir Kasaplar Lokantacılar Pastacılar Ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü Kırşehir’de sakatat bulmanın zorluklarından bahsetti.

Kırşehir Haberleri 25 Ocak 2019 19:09
KIRŞEHİR’DE SAKATAT ZOR MU BULUNUYOR?
-A +A

            Kırşehir Kasaplar Lokantacılar Pastacılar Ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü Kırşehir’de sakatat bulmanın zorluklarından bahsetti.
            Kasaplar Lokantacılar Pastacılar Ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü: “Şimdi bu sıkıntı Kırşehirimizin sıkıntısı değil Türkiye genelinde bir sakatat sıkıntısı var. Dışarıdan biliyorsunuz ki karkas et geliyor. Karkas et gelince de ülke genelinde de hayvan kesimi azaldığı için talebi karşılamıyor. Kırşehirimize gelince de sıkıntısı olan ciğer, işkembe gibi yan ürünlerde sıkıntı yok. Kuzu kelle, paça sıkıntısı var. Üç dört tane çorbacımız var. Onlar biraz daha yoğun alınca kelle sıkıntımız var. Bu da Türkiye genelinde olan bir sıkıntı. Kış günlerinin vazgeçilmezi kelle paça çorbasıdır. Ama şu an kesim olmadığı için çok sıkıntı. Kırşehir’de kimse alamıyor.  Vatandaşlarda da bir sıkıntı var. Şimdi kelle paça almak için de kimse Kayseri’ye Ankara’ya gitmez. Nefsini körlemek için eş dost bir araya gelince birlikte alıp yiyorlar. Kuzu kesimi az, kuzu etine rağbet olmadığı için az çıkıyor. Onu da çorbacılar alıyor. Bu durum fiyatlara etki yapıyor. Bulamıyoruz çünkü. Geçen gün Kırıkkale’yi aradım. Toptan fiyatına 28 bin lira dediler. 2 lira yol masrafı olursa 30 oluyor. Bizim 35’e satmamız gerekiyor ki para kazanalım. Onun için de getirmiyoruz. Paça’nın yerini et tutmaz ama haşlayıp tüketebilirler.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı