SICAK HABER

Kırşehir’de Sigara Denetimleri Tam Gaz

Dumansız Hava Sahası Projesi ile Kırşehir’de kapalı alanlarda sigara denetimlerin Yaz mevsiminde olduğu gibi sonbaharda da aralıksız bir şekilde sürdüren ekipler ceza uygulaması yapıyor.

Kırşehir Haberleri 19 Ekim 2018 19:14
Kırşehir’de Sigara Denetimleri Tam Gaz
-A +A

      Dumansız Hava Sahası Projesi ile Kırşehir’de kapalı alanlarda sigara denetimlerin Yaz mevsiminde olduğu gibi sonbaharda da aralıksız bir şekilde sürdüren ekipler ceza uygulaması yapıyor.
         Yeşil Dedektör ile kontrol mekanizması vatandaşlar tarafından da gerçekleştirilirken Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü ve Belediye Zabıta görevlileri tarafından kapalı alanlar da sigara denetimleri arttırıldı. Kırşehir’de Yer Altı Çarşısı, Ahi Çarşısı, Ünal Çarşısı ve kapalı alanlarda yapılan denetimlerde sigara içilmemesi konusunda esnafa uyarılarda bulunuldu. Merdiven altları ve çay ocaklarında yapılan denetimler 4207 sayılı kanun kapsamında yapılıyor. Esnafların belgeleri incelenirken sigara içilen alanlarda iş yeri sahipleri ve sigara içen kişilere ceza kesiliyor.
          Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sigara denetimlerinin aralıksız devam edeceğini ve kanun gereği esnaflar ile vatandaşa kurala uymayan herkesin cezalandırılacağını söyledi. Denetim ekipleri il ve ilçelerde 7 gün 24 saat denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde, iş merkezlerinde yasağa uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.
         Esnaf ve vatandaşların da ekiplerine yardımcı olmalarını isteyen yetkililer, "Tablet bilgisayarlarımızda GPRS, fotoğraf ve video kaydı özelliği sayesinde kanıta dayalı denetimler gerçekleştirilmektedir. Gerekli uyarılar ve cezalar kanuna uygun şekilde verilmektedir. İl Tütün Kurulu'nda alınan kararlar gereği ilimiz kurum ve işletmelerinde mücadelenin kararlılıkla devam etmesi, tütün mamullerinin kapalı mekanlarda kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Vatandaş ve esnafımızın duyarlı olduklarını denetimlerimizde gözlemledik" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı