Kırşehir'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açılacak!

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kentte Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenleyeceklerini bildirdi.

Kırşehir Haberleri 4 Ağustos 2018 19:14
Kırşehir'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açılacak!
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kentte Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenleyeceklerini bildirdi.
         Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 19-21 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek fuarın hasat dönemine denk geleceğini aktardı.
         Çeşitli yarışmalar ve eğitim seminerleri de yapılacak fuarın önemini belirten Ekicioğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerince çiftçi, üretici ve girişimcileri bilgilendirici eğitimler verileceğini anlattı.
         Ekicioğlu, şunları kaydetti: "Alanında uzmanlarca, büyükbaş hayvan bakım ve besleme, arı işletmesi oluşturulması, buzağı ölümlerinin engellenmesi, alternatif ürün yetiştiriciliği, tarımsal devlet destekleri hakkında bilgilendirmeler yapılacak. Yine fuarda Damızlık Sığır Üreticileri Birliği tarafından 'buzağı' ve Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği tarafından ise 'koç' yarışmaları düzenlenecek. Fuarda, yarışmalara ve eğitim seminerlerine Kırşehir ve civar illerden 20 binin üzerinde üretici ve tarım profesyonellerinin katılmasını bekliyoruz."
         Ekicioğlu, fuara 100'ün üzerinde firmanın katılmasını beklediklerini vurgulayarak, "Kırşehir'i tarım ve hayvancılığın üssü haline getirecektir. Fuarımızı odamızın yanı sıra Kırşehir Valiliği, Belediyemiz, Ticaret Borsamız, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası ve üretici birlikleri desteklemektedir." ifadelerini kullandı. 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı