SICAK HABER

Kırşehir'de Trafik Denetimleri Artırıldı

Kırşehir Valiliği, güven ve huzurun sağlanması noktasında 100 Günlük Eylem Planı dahilinde trafikte denetimlerin artırıldığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 15 Eylül 2018 19:15
Kırşehir'de Trafik Denetimleri Artırıldı
-A +A

         Kırşehir Valiliği, güven ve huzurun sağlanması noktasında 100 Günlük Eylem Planı dahilinde trafikte denetimlerin artırıldığını açıkladı.
         Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 Günlük Eylem Planında trafik güvenliğiyle ilgili olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin arttırılarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır.
         Emniyet kemeri kullanmanın kaza sonucundaki ölümlü ve ağır yaralanma oranlarını yaklaşık % 70 oranında azalttığının bilimsel araştırmalarla tespit edildiği, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme-makas atma ve aynı şekilde seyir halinde sürücülerin cep telefonu kullanımının ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına davetiye çıkardığı hususları göz önüne alınarak denetimler arttırılmıştır. Bu kapsamda, trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan “seyir halinde cep telefonu ile görüşme, emniyet kemeri kullanmama ve tehlikeli şekilde şerit değiştirme-makas atma” hususlarının tespit edilip cezai işlem uygulanmasında trafik zabıtasının tek başına yeterli olmadığı tespit edildiğinden hem emniyet hem de jandarma personeli görev esnasında ya da sivil hâlde iken denetimlerde etkin bir şekilde görev yapacaklardır.
         İzah edildiği üzere, yapılacak denetimlerde vatandaşlarımızın cezai müeyyideye maruz kalmamaları için trafik kurallarına uymaları kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur."


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı