Kırşehir Devlet Hastanesi Neden Yerinde Sayıyor?

Niye Kimse Sahip Çıkmıyor?

Kırşehir Haberleri 22 Mart 2016 19:50
Kırşehir Devlet Hastanesi Neden Yerinde Sayıyor?
-A +A

           Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği'nin (KKHB) son yıllardaki hizmeti vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Başta temizlik olmak üzere hizmetteki aksaklıklar karşısında değerlendirme yapan vatandaşlar, “Geçmiş yıllarda başarılı olan ve 2013 yılında ülke genelinde en yüksek döner sermaye dağıtımı yapan AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gerekli hizmeti vermeyince, çevre il ve ilçelere gitmeye başladık” dediler.
            Her gün Kayseri’ye yüzlerce hastanın gittiğini ve imkânı olanların da Ankara’daki hastaneleri tercih ettiğini belirten vatandaşlar, “2-3 yıl önce aldığımız hizmeti şimdi alamıyoruz. Her şey aynı durmasına rağmen, hastanenin iyi yönetilememesi ve çoğu branşta doktor olmasına rağmen, polikliniklerde gerekli hizmetin verilememesi, bizleri çevre il ve ilçelere yönlendirmektedir. Çoğumuz, özel ve devlet hastanesi için Kayseri’ye, Ankara’ya, hatta Kırıkkale’ye gitmek zorunda kalıyoruz. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı tüm hastanelerde aynı çile söz konusu. Hizmette geri sayım içerisine girmemizin nedenleri masaya yatırılmıyor. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği'nin Genel Sekreteri ile Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yöneticileri ne iş yapar? Tek dertleri, döner sermayeyi arttırarak daha fazla para almak olan sorumluları duyarlı olmaya ve görülen aksaklıkları çözmeye davet ediyoruz. Hastanenin park sorununu bile çözemeyenlere diyecek bir şey bulamıyoruz.  
  Sağlıktaki sıkıntıların yönetimden kaynaklandığını biliyoruz. Sağlıktaki hizmet heyecanı yok oldu. Yetkililer, hizmetteki heyecanı neden yitirdiler? Hastanede görülen eksikleri ve sıkıntıları neden masaya yatırılmıyor? Kırşehir Valisi Necati Şentürk ile Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'yı göreve davet ediyoruz" dediler.
 

 

Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Hatice Bektaş

11:28 5 Eylül 2016

Kamu hastaneleri genel sekreteri ve mali başkanı KIRŞEHİRLİ olsa idi olumsuzlukları yerel medya hergün manşet yapardı.Allahtan korkun bir hastanenin kantini bir ay kapalı olurmu??
1000

Vatandaş

19:44 21 Haziran 2016

Kırşehir halkı Enişteyi çook sever çook. hangi devlet dairesinin başkanı, müdürü Kırşehirli tabi ki hiç biri . Neden acaba , Kırşehir insanı ya çok geri zekalı yada... Amaçları net piyon istiyorlar , kendilerine rakip kimi görürlerse hemen harcıyorlar. Kayseride ki hastaneler Kırşehire servis koymuşlar , artık siz düşünün hasta potansiyelini. doğum ve çocuk hastanesini , eski SSK hastanesini ve Devlet Hastanesini birleştirip tek hastane yapmak kimin fikriyse o kişilere sormak lazım bunları... şimdi Kırşehir Devlet Hastanesi Araştırma Hastanesi mi Üniversite Hastanesi mi ? Başka hangi ilde tek hastane var Acaba. büyük şehir belediyesini Kasaba yaptılar resmen. sonrada şikayetler ... şikayet etmeyeceksiniz ey Kırşehir halkı , nasıl isterseniz öyle yönetilirsiniz. Kırşehir adına verilecek kararlarda söz sahibi olmadığınız sürece daha çoook....
1000

vatandaş

10:40 23 Mart 2016

Geçtiğimiz haftalarda Kırşehir Devlet Hastanesi KBB polikliniklerinden birine muayeneye gittim. Vakit öğleden sonra, yani hastaların seyrekleştiği saatlerdi. Kaydımı yaptırıp muayene sıramı bekliyordum. Ama, poliklinik kapısı üstündeki muayene sırası ekranı bir türlü değişmek bilmiyordu. Dayanamadım, içeri girdim. Doktor bey, hasta sedyesi üzerine oturmuş bir kişi ile sohbetteydi. Beş dakika içerisinde işim bittikten sonra çıktım. Polikliniklerde bazı uygulamalar hatalı. Hasta muayene sırasını gereği gibi kullanmayan poliklinikler var. Böyle olunca haliyle hastalar da sıra mıra gözetmeyip içeri dalıyorlar. Yâni sırası gelmeyen hastalar da bir önceki hastanın muayenesi bitinceye kadar dışarda beklemesi gerekirken muayene odasında bekliyorlar.
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı