Kırşehir'e Hükümet Konağı Müjdesi

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, yapımı yılan hikayesine dönen Kırşehir Hükümet Konağı'nın yapımı hakkında müjdeyi verdi

Kırşehir Haberleri 2 Ağustos 2017 18:30
Kırşehir'e Hükümet Konağı Müjdesi
-A +A

         Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Ankara Caddesi'ndeki eski hükümet konağının yerine yapılacak olan Kırşehir Hükümet Konağı hakkında açıklamalarda bulundu. Çetinkala, "Kırşehirliler, kendilerine yakışan bir hükümet konağına yakın zamanda kavuşacaklar" dedi.
         Yapımı yılan hikayesine dönen Kırşehir Hükümet Konağı hakkında, kamuoyunu bilgilendiren Milletvekili Çetinkaya, şu açıklamalarda bulundu: "Kırşehirlilerin uzun süredir beklediği ve üzerinden bayağı zaman geçen ve bir türlü temeli atılamayan Kırşehir Hükümet Konağı Projesi'nde sona gelmiş bulunmaktayız. Hükümet Konağı'nın mevcut yerine yapılmasını sağlıyoruz. Bunun için uzun uğraşlar verdik ve mücadele ettik. Projenin sürekli peşinde olduk. Bunun basit bir gerekçesi vardı. Bu da Kırşehirlilerin hizmete en iyi ve en kolay şekilde ulaşmasıydı. Şehir dışına yapılacak olan bir hükümet konağı vatandaşın, hemşerilerimizin ulaşımı açısından ciddi anlamda sıkıntıya sokacaktı.
         Bir de ilimizde çok güzel bir yer vardı. Burasının bilindiği gibi tarihi bir misyonu var. Yıllardır, hizmet almak için vatandaşlarımız bu alana gittiler. Bu alan bizler için ve Kırşehirliler için en ideal alandır. Farklı illerde olsa böyle bir alanı ortaya çıkarmak için milyonlarca lira kamulaştırma ücreti ödemek zorunda kalırlardı. Ancak merkezimizde böyle güzel bir yer vardı ve bizler de bunu değerlendirdik. Başından beri de biz mevcut yere hükümet konağı yapılmasından yana olduk. Bunun da her zaman peşinde olduk ve projeleri yakından takip ettik. Ne kadar güzel hizmet verilir, ne kadar çok birim aldırılabilir bu süreç içerisinde sürekli bunlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Tabii ki bu durum da bizim için zaman kaybına neden oldu.  O alana Kırşehir'in ihtiyacını karşılayabilecek Valilik ve Valilik Birimlerini alabilecek şekilde bir hükümet konağı yapılmalıydı. İşte projemiz ortada inşallah ihale süreci de başladıktan sonra Kırşehir'e yakışır bir Hükümet Konağı'nı kazandırmış olacağız. Tabii bununla ilgili bazı yerlerde spekülasyonlar duyuyor ve buna üzülüyoruz. Kimse bu projeye karşı olmadı öncelikle bunun bilinmesini istiyoruz. Biz dediğimiz gibi hep başından beri bu projenin mevcut yerine yapılması noktasında destek olduk. Bürokrasi ve bürokratik engeller nedeniyle de bu projenin yapılması gecikmiş oldu. Ama hamdolsun bizler olayın farkındayız ve gelişmeler kontrolümüz altında. Kırşehir Hükümet Konağı'nda sona gelmiş bulunmaktayız. Burası arsanın kullanılabilir alanı 11 bin 180 metrekare olacaktır. İnşaat alanımız 15 bin 365 metrekare olacaktır. Bunun içinde öncelikle bodrum, zemin+dört kat olacak. Valilik birimlerinin tamamı burada hizmet vermiş olacak. İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü de burada olacaktır. İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü bu binada Kırşehirlilere hizmet verecektir. İnşallah ben yer kalacağı konusunda ciddi anlamda ümitliyim. İnşallah yer kalırsa Tapu Dairesi'ni de mevcut binanın içine alacağız. Burayı sadece mevcut yer olarak düşünmemek lazım. Defterdarlık ve Emniyet olarak kullandığımız alanı da ikinci etap olarak düşünüyoruz. Dolayısıyla mevcut valilik binasının da boşaltılacağını düşünürsek aslında birçok kurumun, tek çatı altında bir alanda bu şekilde toplamış olacağız. Ben bu kararın şehrimize, milletimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Bunu düşünürken sadece hemşerilerimizin menfaatini düşündük ve vatandaşlarımız kamu hizmetlerinden sağlıklı bir şekilde en az mesafede nasıl yararlanırsa o şekilde yararlansın diye düşündük. Bu bina uzun yıllar Kırşehir'e katkı sunmaya devam edecektir. Bu süreçte emeği geçen bütün bakanlarımıza teşekkür ediyorum. "

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

İZZET İMAN

11:42 3 Ağustos 2017

MİMARİSİ İLEDE YAKIŞIR ŞİRİN KIRŞEHİR' İMİZE
1000

Kamali Birol

19:39 2 Ağustos 2017

Beş kat yap ilerde Laz'ım olur demedi deme
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı