Kırşehir'e Kosova'dan Misafir Gelecek!

Kosovalı öğrenciler, 29 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde uygulama faaliyetlerinde bulunacak

Kırşehir Haberleri 26 Nisan 2018 19:08
Kırşehir'e Kosova'dan Misafir Gelecek!
-A +A

         Değişimi ve yeniliğin adresi olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne Kosova'dan gençlerin öğrenci olmak için geleceği bildirildi. Kosovalı gençler, Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan 9 üniversiteyi ve eğitim imkanlarını yerinde görmek için Kırşehir'e gelecek. 29 Nisan-5 Mayıs tarihlerinde Kırşehir'e gelecek Kosovalı gençler, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde faaliyetlerini uygulama fırsatı bulacak.
         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, her geçen gün dünyaya açılmaya devam ederken Kırşehir'in çehresini değiştirmeye de devam ediyor. Ürettiklerini toplum yararına sunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, yerel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlayan vizyoner duruşunu büyütüyor. Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker; Ahi Evran Üniversitesi öğrenim fırsatlarını yerinde görmek isteyen Kosovalıların 1 Mayıs tarihinde Kırşehir’e geleceğini bildirdi.
         Ülker, Kırşehir’e gelecek Kosovalıların; üniversite adayı olan lise son sınıf öğrencileri, bunların bulunduğu okullardaki yönetici ve kanaat önderi veliler, yüksek lisans ve doktora öğrenci adayları ile bakanlık ve eğitim ile ilişkili taraflar ve medya temsilcilerinde oluşan yaklaşık 40 kişilik bir gruptan oluşacağını söyledi.
         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya,  ise yaptığı açıklamada, tarih, kültür ve sanat birikiminden ilham alarak geleceğe yön veren, insan odaklı, girişimci, yenilikçi, üretken, bilime katkı sunan, işbirliğine açık, kaliteli eğitim hizmeti ile tercih edilen, ulusal ve uluslararası düzeyde referans alınan ve mensubu olmaktan gurur duyulan, öncü bir üniversite olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin misyonu ile uyumlu bir şekilde gelişmeye, büyümeye ve Kırşehir’in kalkınmasına katkı sunmaya devam edeceğini bildirdi. 
         Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Akıllı ise yaptığı açıklamada, "Dost ve kardeş ülke Kosova'dan gelecek öğrenciler ile hem üniversitemizin hem de şehrimizin uluslararasılaşmasına katkı sunulmasının yanında, üniversitemizde Kosovalı öğrencilerin varlığı iki toplum arasındaki iyi ilişkilerin geliştirilmesinin de destekleyicisi olacaklardır" dedi.
         Kosova’nın Mitrovica şehrindeki Frang Bardhi Lisesi Okul Müdürü İsmet Ferizi öğrenci ve velilerinin, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin de aralarında olduğu Türkiye’deki 9 üniversitede, yabancı öğrenci olarak öğrenim görmek istediklerini, heyecanlı ve umutlu olduklarını söyledi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı