Kırşehir Esnafı Endişeli

Kırşehir esnafı bütün planlarını gurbetçi, harmancı ve tatilcilere bağlamış durumda.

Kırşehir Haberleri 23 Temmuz 2017 14:06
Kırşehir Esnafı Endişeli
-A +A

      Yılın büyük bir bölümünü büyük ölçüde durgunluk içinde geçiren, çoğu günler siftahsız dükkân kapatan Kırşehir esnafı gözünü gurbetçiye çevirdi. Haziran, Temmuz ayıyla birlikte memleketlerine gelen gurbetçinin piyasaya önemli bir hareketlilik kazandıracağına inanan ve umut üçgenini; "Almancı, harmancı, tatilci" şeklinde sıralayan esnaf, "Eğer bu beklentilerimizden de umduğumuzu bulamazsak vay halimize" diyor.
      Yaz ayları ile birlikte önce gurbetçiyi, harmancıyı ve tatilciyi beklediklerini dile getiren Kırşehir esnafları; "Aylardır siftahsız dükkân kapatıp, bugünleri adeta iple çekiyoruz. Piyasanın canlanacağı kanaatindeyiz. İnşallah umduğumuz gibi olur da rahat bir nefes alırız. Sezona hazırız, ürün yelpazemizi genişlettik. Durgunluk sebebiyle çok sıkıntılı günler yaşadık. Çekimizi, senedimizi ödemekte zorlandık. En azından birkaç ay da olsa işlerimizin açılmasını arzu ediyoruz" şeklinde konuştular.
      Piyasada bugünler de az olsa bir hareketlenme olduğuna dikkat çeken Kırşehir esnafları "Önümüzdeki günlerde işlerimizin daha da hareketlenmesini bekliyoruz. Eğer beklediğimiz canlılık yaşanmazsa, vay halimize. İnşallah dolu dolu bir sezon geçirerek, kışa rahat gireriz. Öğrencilerin gidecek olması ile birlikte düşen işleri eğer gurbetçi de canlandıramazsa o zaman ne yapacağımızı bilemiyoruz” dediler.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı