Kırşehir Esnafından "Dolar" Kampanyası

Kırşehir'de Lise Caddesi'nde faaliyet gösteren bir esnaf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek olmak amacıyla kampanya başlattı.

İlçeler 11 Ağustos 2018 19:13
Kırşehir Esnafından "Dolar" Kampanyası
-A +A

         Kırşehir'de Lise Caddesi'nde faaliyet gösteren bir esnaf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek olmak amacıyla kampanya başlattı.  
         Serince Çiğköfte'de başlatılan ve Kırşehir'de birçok işletmenin de destek verdiği kampanya ile Doları Türk Lirası'na çeviren ve makbuzunu gösteren vatandaşlara yüzde 50 indirim yapılacağı duyuruldu.
          Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, doların son günlerde bir hayli yükselmesi üzerine, dövizi olan vatandaşların bozdurup, Türk Lirası'na ve altına yatırım yapmaları yönündeki davetine Kırşehir'de birçok esnaf destek verdi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan işletme yetkilileri  "Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için bizim de küçük bir katkımız olsun dedik. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın dediği gibi dolarını bozduran vatandaşımıza bizde indirimli fiyat uygulaması başlattık. Ülkemiz üzerinde oynanan bu kara oyunlara gelmeyeceğiz. Bu kampanyamızın tüm ülkede ses getirmesini istiyoruz. Dolar çok yükseliyor, buna bir önlem almamız lazım. Biz bu durumdan çok şikayetçiyiz. Cumhurbaşkanımızın dolar ile ilgili açıklamasına destek veriyoruz. Diğer esnafların da bize destek vermesini bekliyoruz" dediler. 
         Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dolar molar bizim yollarımızı kesmez, hiç endişe etmeyin" dedi. Erdoğan Bayburt'ta halka seslendi ve Dolar ve eurodaki yükselişe ilişkin şunları söyledi:Yastığının altında doları, eurosu, altını olan varsa gitsin TL ile bankalarımızda bozsun. Bu bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır. Yerli paramızla inşallah bunlara cevabı vereceğiz. Bu bir yerli ve milli mücadeledir. Bizler bu mücadelede, bu uğurda gerekirse yedi düvele meydan okumaktan asla çekinmedik, çekinmeyiz. Bu saldırıların sebeplerinin çok başka olduğu açıkça ortadadır. Bu saldırıların sebeplerinin çok başka olduğu açıkça ortadadır. Bizim hiçbir ülkeye yönelik özel bir husumetimiz yoktur. Bizim bu noktada kimseye eyvallahımız olmaz olamaz. Tanktan uçaktan toptan kurşundan korkmayan millet bu tarz tehditlerden mi korkacak. Bize karşı uzatılan her dost eline açılan her dost yüreğine samimiyetle karşılık vermeye devam edeceğiz. Tüm olumsuz ihtimallere karşı da hazırlıklarımız var, döviz kuruna, faizlere bakıp, tehditlerine bakıp el ovuşturanlar hiç boşuna heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum boşuna heveslenmeyin. Bunlar bizim için ancak hedeflerimize yürüdüğümüz yolda dönemsel araçlar olabilir. Şimdi de İran'dan Rusya'ya, Çin'den kimi Avrupa ülkelerine kadar farklı alternatifler konusunda önemli mesafe katetmiş durumdayız. Türkiye'ye güvenen, yatırım yapan, yol yürüyen herkes mutlaka kazanır. Türkiye'yi kaybetme pahasına küçük hesaplar peşine düşenler yarın çok pişman olacaktır. 15 Temmuz'da saldırılara nasıl karşı koyduysak, bugün maruz kaldığımız ekonomik saldılara karşı da ülkemizi aynı şekilde müdafaa etmemiz gerekiyor.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı