Kırşehir Halep İçin Tek Yürek

Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan "Halep’e Yardım Kampanyası" için toplanan yardımların bir bölümü 9 tırla yola çıkarıldı.

Kırşehir Haberleri 7 Şubat 2017 18:40
Kırşehir Halep İçin Tek Yürek
-A +A

        Tırları yola çıkarmadan önce Kırşehir Valiliği önünde Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan uğurlama programında bir konuşma yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahiler Diyarı Kırşehir’den toplanan yardımların mazlumların yaralarına ilaç olacağını söyledi. Türk milletinin Halep’teki kardeşlerini unutmayarak sahip çıktıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “İlçelerimizde toplanan yardım malzemeleri de dahil olmak üzere kampanyada toplanan yardımların ilk bölümünde 9 tırı yola çıkarıyoruz. Bu dokuz tır, Kilis –Elbeyli içlesi Çobanbey Sınır Kapısında AFAD görevlilerince, oradaki mazlumlara bizzat dağıtılacaktır. Halep bizim dinmeyen acımızdır. Ecdadımız, Anadolu’yu korumak için Halep’e Türkleri yerleştirmişti. Günümüzde o bölgede dört milyondan fazla Türkmen kardeşimiz yaşamaktadır. Bizim hikayelerimizde, türkülerimizde hep Halep vardır. Halep yetim, öksüz, kahrolan bir şehir.
        Dünyanın en ağır bombaları, en tehlikeli silahları Halep’te deneniyor. Ülkemiz, tarih boyunca kurduğu büyük imparatorluklarla, büyük devletlerle mağdurların, mazlumların, yurdundan edilmişlerin, kimsesizlerin ve çaresizlerin her zaman yardımcısı olmuştur. Mazlumlara yardım etmek bizim genlerimizde var. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Daha önce başlattığımız yardım kampanyası kapsamında Bayır-Bucak Türkmenlerine 47 tır yardım malzemesi göndermiştik.
        Sadece iki tırın maliyeti 500 Bin TL’nin üzerindeydi. Bugün de toplanan 9 tır yardımı yola çıkarıyoruz. Kırşehir, yardım kampanyalarına duyarsız kalmıyor. Kendilerine ve Ahiliğe yakışır bir şekilde cömertçe yardım ediyorlar. Öğrencilerimizden de 1’er lira toplayarak onların muhtaçlara karşı daha duyarlı olmalarını sağlamak istedik. Bütün Kırşehirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kendilerinin yardıma ihtiyacı varken, elindekini başka muhtaca vermek Ahiliğin en temel ilkelerinden biridir. Komşusu açken yatan bizden değildir. Ayrıca, kampanya devam etmektedir. Herkes elinden geldiğince Allah rızası için kampanyaya yardım etsin.” dedi.
Vali Necati Şentürk'ün yanı sıra Vali Yardımcıları, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende tırlar yapılan Ahi Duası'nın ardından yola çıkarıldı.
        VALİ ŞENTÜRK’TEN ANLAMLI HEDİYE!
       Kırşehir Valiliği tarafından Halep için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde harçlıklarını biriktirerek Halep’teki kardeşlerine yardım eden ilköğretim 2. sınıf öğrencisi Ahmet Baran Şahbaz’a Kırşehir Valisi Necati Şentürk tarafından teşekkür mahiyetli çeyrek altın hediye edildi.
       Küçücük yüreği ile kocaman bir düşünceye sahip olan minik Ahmet Baran Şahbaz’ın Halep mazlumları için yazdığı mektupla duygulanan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahmet Baran Şahbaz’a övgü dolu sözler söyledi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı