Kırşehir İçin Hazırlanan Video Beğeni Topladı!

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir'in tarihini ve kültürel özelliklerinin tanıtılması amacıyla Kırşehir için Çal sloganı ile sözleri ve müziği merhum Neşet Ertaş'a ait Anavatanımsın, Baba Yurdumsun ve Doyulur mu? isimli türkülerin videosunu çekti.

Kırşehir Haberleri 25 Aralık 2018 19:14
Kırşehir İçin Hazırlanan Video Beğeni Topladı!
-A +A

         Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir'in tarihini ve kültürel özelliklerinin tanıtılması amacıyla Kırşehir için Çal sloganı ile sözleri ve müziği merhum Neşet Ertaş'a ait Anavatanımsın, Baba Yurdumsun ve Doyulur mu? isimli türkülerin videosunu çekti. Video sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya devam ederken, meşhur video kanalında da yüzbinlerce kez izlendi. Özellikle gurbette sıla hasreti çekenlerin sosyal medya hesaplarında paylaştıkları videoda Kırşehir'in tanihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel değerlerine de yer veriliyor.
         Kent Park, Ahi Evran Külliyesi, Kırşehir Otogarı, Kırşehir Abdallar Topluluğu, Güzler Evcil Hayvan Parkı, Aşıkpaşa Masal Parkı, Cacabey Meydanı, Bağbaşı Toki Kentsel Dönüşüm Konutları, Ağbayır Seyir Tepesi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Muharrem Ertaş anıtı, Terme Yelale Park, Hoca Ahmet Yesevi Camii, Hılla Gölü, Muharrem Ertaş Evi ve Kırşehir'in muhteşem manzaralarının yer aldığı video internette ve sosyal paylaşım sitelerinde büyük beğeni topladı. Videoda Alev Cöke, Özgür Taşkın, Banu Demirci, Veli Ertaş, Hilal Düzenli, Burhan Ertaş, Levent Derinyol, Hafide Kökan, Murat Yalçın, Alperen Özyol, Murat Arlı sesi ve müzik aletleri ile videoya renk kattılar. Neşet Ertaş'a ait Anavatanımsın Baba Yurdumsun ve Doyulur Mu? türkülerinin sözleri ise şu şekilde: " Ana vatanımsın baba yurdumsun, Ozanlar diyarı şirin Kırşehir, Uzak kaldım gurbet elde derdimsin, Hasretin bağrımda derin Kırşehir. Kimi engin kimi yüksek evlerinle, Kimi fakir kimi zengin beylerin ilen, Kazaların nahiyelerin köylerin ilen, Gönlümün içinde yerin Kırşehir. Feleğin yazdığı kara yazıylan, Çok yürüdüm bağrımdaki sızıylan, Kara kaşarıylan kara gözüylen, Aşık ettin beni birin Kırşehir, Yaktı bu bağrımı birin Kırşehir, Garibim engince gönüller alan, Aşkı feyadıylan sazını çalan, Ozanlar içinde pirimiz olan, Muharrem ustadır,
Erin Kırşehir.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı