Kırşehir İl Müftülüğü'nden bayanlara özel konferans

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Hz. Peygamber Döneminde Kadınlar” konulu bir konferans düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 9 Mart 2019 15:22
Kırşehir İl Müftülüğü'nden bayanlara özel konferans
-A +A

                 Kırşehir İl Müftülüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Hz. Peygamber Döneminde Kadınlar” konulu bir konferans düzenlendi. İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen program İl Müftülüğü Konferans salonunda yapıldı. Düzenlenen konferans Kayseri İl Müftülüğünde görevli Uzman Vaiz Ayşe Karaköse tarafından konferans verildi.
                 Düzenlenen programa İl Müftülüğümüzde görev yapan eğitim uzmanı, bayan vaizler, Kur’an Kursu öğreticileri ve bayanlar katıldı. Programın açılış konuşmasını İl Müftülüğü ADRB Vaizi Nimet Uğurlu yaptı. Uğurlu konuşmasında İl Müftülüğü ADRB bürosunun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Uzman Vaiz Ayşe Karaköse konferansını vermek üzere söz aldı. Karaköse sözlerine programa katılan bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak başladı. Ardından Peygamber Efendimiz dönemindeki kadınların İslam'a hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Karaköse sözlerine şöyle devam etti. "Hz. Peygamber: "Sizin en hayırlınız kadınlarına karşı en hayırlı olanlarınızdır. Yine Rasulullah,kadınların dövülmemesi gerektiğini ifade buyurmuştur. Hz. Peygamber hayatı boyunca hiçbir kadına el kaldırmamıştır. Erkeklerin eğitimi kadar kadınların da eğitim-öğretimine değer vermiştir” dedi. Konferansı izlemek üzere gelen bayanlar konferans sonunda İl Müftülüğünün hazırlamış olduğu bu programın faydalı olduğunu belirttiler.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı