Kırşehir'in o isme ihtiyacı var!

Kırşehir. Anadolu'nun nazar boncuğu, eğitimde, sporda, gelişmişlikte örnek ve marka bir şehir.

Kırşehir Haberleri 21 Mart 2019 15:01
Kırşehir'in o isme ihtiyacı var!
-A +A

Kırşehir. 
Anadolu'nun nazar boncuğu, eğitimde, sporda, gelişmişlikte örnek ve marka bir şehir. 
Kırşehir'in o isme ihtiyacı var dediğimizde kimden bahsettiğimizi da söyleyelim hemen. 
Tabii ki Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci…
Neden mi? Çünkü vizyon projesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi için. Çünkü misafirlerimizi ağırladığımız Kırşehir'in tarihi ve kültürel dokusuna uygun olarak yeniden şahlanan Ağalar Konağı için. Çünkü paslı borulardan su içtiğimiz günlerin geride kaldığı, Kent Park'ta buluştuğumuz, Cacabey'de resmi programlarımıza katıldığımız, Kırşehir logosu önünde paylaşımlar yaptığımız, Masal Park'ta çocuklarımızın güvenle eğlendiği mekanların olduğu Kırşehir'i böyle şaha kaldırdığı için. 
Gençliğini Kırşehir'e adayan, Kırşehir Belediyespor galibiyetleri ile hop oturup hop kalkan, acımıza ortak olan sevinçlerimizde bir adım uzağımızda yer alan bir başkan Yaşar Bahçeci. 
Çünkü Bahçeci'de bir Kırşehir heyecanı var. Bilgi, birikim ve başarısını belediye başkanlığı alanında da gösterebilme heyecanı içerisinde…
Alt yapı çalışmalarından hatırlarsınız. Tüm Kırşehir'in karşısına durup, 'Bu şehirde taşın üstüne taş koymayan ihanettedir" diyerek Kırşehir'in geleceği için bir taş koyan bir başkanı var Kırşehir'in. 
Bu ismi kaybettiğinde neler kaybedeceğinin de aslında farkında. Bu yüzden 31 Mart Yerel Seçimlerinde mührü hangi ismin üzerine basacağının da bilincinde. 
Demokrasinin yerelden başlayacağı düşüncesi ile Türkiye'ye örnek bir şehir olan Kırşehir'de 31 Mart seçimlerinin ardından daha hızlı bir tempo başlayacak Bahçeci ile. Neden mi? Çünkü ayağı yere basan, Kırşehir'in geleceği için hazırlanan projeler var! Tam 41 tane. 
Çünkü yerelde görev yapıp evrensel bir düşünce yapısına sahip bir başkan var Kırşehir'de. 
Makam aracını bırakıp bisikleti ile görevinin başına gelen ve gelir gelmez personellerine emirler yağdırmak yerine personeli ile yaptığı birebir görüşmelerle onların sıkıntılarını kalbinde taşıyan bir başkan Yaşar Bahçeci. 
Bir belediye başkanı düşünün;
Büyükşehir belediyelerinin bile planlamaya ve hayata geçirmeye cesaret edemedikleri muhteşem projeleri, kısa zamanda ete kemiğe bürüyerek hayata geçirsin, hatta Türkiye'nin her şehrine de örnek olsun,
Şehrin en büyük konferans salonuna sahip bir merkez inşa etsin ve bu merkez, gençliğin sosyal, kültürel ve bilimsel tüm ihtiyaçlarını karşılasın, çok amaçlı salonların, en geniş ve en modern şekilde dizayn edildiği, Osmanlı ve Selçuklu motifleriyle işlenmiş göz dolduran bir merkez olsun. 
Gerek hizmetleri planlarken, gerekse yapılacakları organize edip koordinasyonu sağlarken, her ayrıntısına kadar defalarca birebir takibini bizzat kendisi yapsın,
Her hizmetin nereye yapılacağı, ne kadar yapılacağı ile ilgili adil davranmaya hassasiyet göstersin,
Hizmetlerin gelişigüzel değil, hem ekonomik, hem stratejik hem de kadim mimari ve estetik değerlerimize uygun olması için dikkatli davransın… İnce eleyip sık dokusun. 
Yönettiği şehrin sokaklarını pırıl pırıl tertemiz yaptığı ve ışıl ışıl aydınlattığı kadar, gençlerin kalplerini ve ruhlarını da aydınlatacak projeler üretsin.
Bir belediye başkanı düşünün;
Önümüzdeki yerel seçime lafla girmeyecek, hayata geçirdikleri projeleriyle, milletin hizmetine sunduğu olağanüstü eserlerle seçime girecek olsun,
Sadece bugünün şehrine, bugünün insanına karşı sorumlu olmadığını,  bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu da omuzlarında taşıdığını biliyor olsun.
Diyecek çok şey var aslında!
Tabi ki 31 Mart'ta sandıkta. 
Haydi Kırşehir 31 Mart'ta sandık başına…

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

/Resimler/Editor/images/17%20Temmuz%20%C3%87ar%C5%9Famba-s%C4%B1k%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı