Kırşehir’in Tek Kadın Sürücüsü Yollarda!

Daha önce PArk ve Bahçeler Müdürlüğü'nde sezonluk işçi olarak çalışan Fatma Yeşilay, Kırşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Ulaşım Master Planı'nın parlayan yıldızı haline geldi.

Kırşehir Haberleri 26 Aralık 2018 12:22
Kırşehir’in Tek Kadın Sürücüsü Yollarda!
-A +A

                  Daha önce PArk ve Bahçeler Müdürlüğü'nde sezonluk işçi olarak çalışan Fatma Yeşilay, Kırşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Ulaşım Master Planı'nın parlayan yıldızı haline geldi. on yıldır ehliyet sahibi olanYeşilay, Bağbaşı hattı'nın hizmet veren 1 numaralı otobüsün şoförlüğünü yaparak tüm kadınların takdirini topladı.
                  Kırşehir Belediyesi'ne bağlı halk otobüsünde tek bayan şoför olarak çalışan Fatma Yeşilay Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ile görüştüm ve otobüs şoförü olarak çalışmaya başladım. Kendisine bana böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi.
                 Tek kadın otobüs şoför ünvanına sahip Fatma Yeşilay korkusuzca direksiyon sallıyor. Yolcuların ilgi odağı olan Yeşilay , “Bir anne olarak en şefkatli otobüs şoförü olduğumu düşünüyorum’’ dedi.
                  Kırşehir’de eşi vefat ettikten sonra çocuklarına bakmak için çeşitli işlerde çalışan Fatma Yeşilay Belediye’nin hizmet verdiği Şehir içi Otobüs hattında şoför olarak çalışmaya başladı. Görenlerin önce şaşkınlıkla, sonra takdirle karşıladığı Fatma Yeşilay, kadının isterse neler başaracağını herkese gösteriyor. 42 yaşında, iki kız ve bir erkek üç çocuk annesi şoför Fatma Yeşilay “Eşimi genç yaşta kaybedince çaresiz kaldım. Çocuklarıma bakmak için farklı işlerde çalıştım. Daha önce ÇEMAŞ’ta ve Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalıştım. En son Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde sezonluk işçiydim. On yıldır ehliyetim var eşimle birlikte çok araba kullanırdık. Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ile görüştüm ve otobüs şoförü olarak çalışmaya başladım. Kendisine bana böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi. Kırşehirlilerden ve özellikle bayanlardan çok olumlu tepki aldığını da ifade eden Kırşehir’in ilk bayan otobüs şoförü olan Fatma Yeşilay, “Bu beni çok mutlu ediyor, kadının gücünü herkese bir kez daha gösterdiğim için de ayrıca mutluyum. Buradan tüm bayanlara sesleniyorum, hayatınız ne kadar zor olursa olsun asla vazgeçmeyin. İstersek başaramayacağımız hiçbir iş yok” dedi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Haziran%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı