SICAK HABER

Kırşehir KYK'ya Daimi İşçi Alınacak!

Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü'ne ilköğretim mezunu 3 daimi işçi alımı yapılacağını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 17 Ağustos 2018 19:13
Kırşehir KYK'ya Daimi İşçi Alınacak!
-A +A

         Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü'ne ilköğretim mezunu 3 daimi işçi alımı yapılacağını açıkladı. Eski hükümlü daimi istihdamına ilişkin yaptığı açıklamada Faruk Şahin alımlar çerçevesinde 2 erkek 1 kadın daimi işçi istihdam edileceğini bildirirken, Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü tarafından yine KYK Kırşehir İl Müdürlüğü'ne ilköğretim mezunu 3 erkek engelli ve 2 kadın engelli olmak üzere toplamda 5 engelli daimi işçi alınacağını bildirdi. Müracaatların en geç 27 Ağustos tarihine kadar İŞKUR Kırşehir İl Müdürlüğü'ne yapılacağını kaydeden Kırşehir KYK İl Müdürü Şahin 3 Eylül'de kura çekimi yapılacağını ifade etti. Şahin açıklamasında şunları kaydetti: " Göreve başlamaya hak kazanan adaylar ilgili il müdürlüklerine istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.
         Belgeleri teslim alınan adayların, Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.
         Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini göreve başlamaları sağlanacaktır. Sınav sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabilir. Yapılan itirazlar, Sınav Kuruluna ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde sonuçlandırılarak, nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak."
         Faruk Şahin açıklamasında kura çekiminin 3 Eylül'de yapılacağını ifade ederken başvuruların çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü'ne yapılacağının da altını çizdi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı