Kırşehir Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerin ardından AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan dün mazbatalarını Kırşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu'ndan aldılar.

Kırşehir Haberleri 28 Haziran 2018 19:15
Kırşehir Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
-A +A

                24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerin ardından AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan dün mazbatalarını Kırşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu'ndan aldılar. 
         Pazar günü yapılan ve Kırşehir il genelinde kullanılan 139 bin 890 geçerli olan 57 bin 230’unu alarak AK Parti’den Kırşehir Milletvekili seçilen Mustafa Kendirli ile 36 bin 92 oy ala CHP’den milletvekili seçilen Metin İlhan için sosyal medyadan tebrik mesajları yağarken, milletvekilleri seçmen buluşmalarını ve tebrik kabullerini de sürdürüyor.
         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, seçim öncesi gerçekleştirdiği çalışmalarda Kırşehir halkına vermiş oldukları bütün sözleri yerine getirmek için bütün gücünü ortaya koyacağını belirterek şunları kaydetti: "Milletten aldığımız güçle AK Parti yine birinci olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan yine birinci olmuştur. Hem Cumhurbaşkanını seçmekten hem de Cumhur İttifakı’nın Meclis’te gerekli çoğunluğu almış olmasından dolayı Allah’a hamt ediyorum. Kırşehir dünya lideri, yeni hükümet sisteminin ilk başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güç verdi. Allah hepinizden razı olsun. Biz size bir şey söylemiştik. Başkomutanı askersiz bırakmayın demiştik. Recep Tayyip Erdoğan’ın apoletini kimsenin sökemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiniz. Bugüne kadar partimizin çeşitli kademelerinde hizmet verdim. Şimdi ise bu tecrübeyle iki kişilik çalışarak şehrimize en iyi şekilde hizmet etmek için gayret göstereceğiz. Hayallere ve umutlara girmeye devam edeceğiz. Size hangi sözü vermişsek size ve şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz. Sonuç teşkilatlarımızın tabandan tavanına kadar tüm kademelerinin birbirine inanmasının, güvenmesinin sonucudur. Kırşehir’de ve ülke genelinde herkes en samimi duygularla oyunu kullanıp sayın cumhurbaşkanımıza sahip çıkmıştır. Tabi bütün arzumuz Kırşehir’den 2-0 yapmaktı ama olmadı, kısmet değilmiş. Kırşehir halkı bizlere güvendi ve TBMM’ye gönderdi. Bizler de çok güzel hizmetlerle Kırşehir halkına bu güvenin karşılığını vereceğiz. Seçimler ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
         24 Haziran seçimlerinde 36 bin 92 oyla 16 yıl sonra CHP’den milletvekili seçilen Dr. Metin İlhan da “Çok ciddi ve önemli bir görev üstlendiğimi düşünüyorum. Kırşehir halkının omuzlarıma yüklemiş olduğu bu kutsal yükü Kırşehir'e yatırımlar getirerek cevaplayacağım. Kırşehirli hemşehrilerim 16 yıl sonra CHP’den şahsımı milletvekili olarak seçti. Meclis’te Kırşehir’i en iyi şekilde temsil ederek, Kırşehirimize elimizden gelen tüm çabayı harcayacağım. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve ilimize hayırlar getirmesini dilerken, belediye seçimleri için şimdiden çok çalışacağız. İnşallah mecliste de sizi çok iyi temsil edeceğim ve Kırşehir halkı ile bütünleşik bir şekilde çalışacağım” diye konuştu.
         Kırşehir’in yeni milletvekilleri Mustafa Kendirli ile Metin İlhan’ın TBMM’ye giderek gerekli işlemlerini yaptıracağı öğrenildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı