Kırşehir Nüfus Bu Hafta Sonu Da Mesaide!

Kırşehir Nüfus Müdürlüğü, bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Giriş Sınavı nedeniyle bu hafta sonu da hizmet verecek.

Kırşehir Haberleri 29 Haziran 2018 19:12
Kırşehir Nüfus Bu Hafta Sonu Da Mesaide!
-A +A

         Geçtiğimiz hafta seçimler nedeniyle mağduriyetleri gidermek adına yoğun mesai yapan Kırşehir Nüfus Müdürlüğü, yarın ve pazar günü gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Giriş Sınavı nedeniyle bu hafta sonu da hizmet verecek.
         Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan YKS sınavına girecek adaylara geçici kimlik belgesi vermek amacıyla yarın ve Pazar günü açık olacak. Geçtiğimiz hafta 24 haziran seçimleri nedeniyle hafta sonu mesai yapan Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Şinasi Kaya, yarın ve Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacak öğrencilerin kimlik kartı sorunu yaşamamaları için 30 Haziran Cumartesi ile 1 Temmuz Pazar günü de hizmet vereceklerini açıkladı.
         Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Şinasi Kaya şunları kaydetti: " 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak adaylardan nüfus cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için “2018-YKS Sınavına Giriş Belgesi” ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar geçerli olacak “Geçici Kimlik Belgesi” verilmesi amacıyla 30.06.2018 Cumartesi 07.00-17.00 ve 01.07.2018 Pazar günü 07.00- 15.30 saatleri arasında İlimizde sadece Kırşehir Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğümüz açık bulundurulacaktır. Ayrıca 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavının (2018-YKS) hafta sonu olması ve Vergi Dairesi Müdürlükleri ile anlaşmalı bankaların belirtilen tarihlerde kapalı olacağından Vatandaşların mağdur olmaması için kimlik kartı ücretleri Gelir İdaresi Başkanlığının https://ivd.gib.gov.tr sitesi üzerinden yatırılabilecektir.”.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı