SICAK HABER

Kırşehir O Listede Yer Alamadı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), geçen yıl en fazla üretim yapan mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerini yayımladı.

Kırşehir Haberleri 25 Eylül 2018 19:12
Kırşehir O Listede Yer Alamadı!
-A +A

           Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), geçen yıl en fazla üretim yapan mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerini yayımladı.
 İllere Göre Döner Sermaye Kapsamında Elde Edilen Gelirler Kırşehir'de 1.897.377,78 TL olarak belirlendi. Kırşehir Türkiye ortalamasının altında yer aldı. Öınar Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre Kırşehir iller sıralamasında 34. sırada yer aldı.
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün web sitesi, "http://mtegm.meb.gov.tr/" adresinden yayımlanan listede, MEB'e bağlı okullar bünyesindeki 774 döner sermaye işletmesindeki geçen yıl en fazla üretim yapan 50 mesleki ve teknik Anadolu lisesi ile mesleki eğitim merkezinin isimleri bulunuyor. Bakanlık, ayrıca okullara ait Kırşehir ile birlikte 81 ildeki üretim toplamlarını da ayrı bir liste olarak yayımladı. Geçen yıl 81 ildeki mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde bu kapsamda yapılan üretimlerden yaklaşık 217 milyon liralık gelir elde edilmişti. En Yüksek Döner Sermaye Geliri Gerçekleştiren 50 Okul arasında ise Kırşehir'in yer almadığı gözlerden kaçmadı.  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren okullarımızın 774 ünde döner sermaye kapsamında üretim yapılmakta ve hizmet sunulmaktadır.  Bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler öğrencilerimize çıktı odaklı uygulamalı eğitim imkânı vermekte ve sektörün istediği becerilerin kalıcı bir biçimde kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır.Mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde 2017 yılı içerisinde yapılan üretimlerden 217 milyon liralık gelir elde edildi. Bu gelirde en büyük paya sahip iller sırasıyla Ankara, İstanbul ve Antalya oldu. Ankara´da yaklaşık 25 milyon lira, İstanbul´da yaklaşık 17 milyon lira ve Antalya´da yaklaşık 13 milyon liralık üretim gerçekleştirildi."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı