Kırşehir Şeker'i Kayserili İşadamı Almış!

Kırşehir Şeker Fabrikası'nı alanın Kayserili olduğu ortaya çıktı

Kırşehir Haberleri 13 Nisan 2018 19:08
Kırşehir Şeker'i Kayserili İşadamı Almış!
-A +A

         Kırşehir Şeker Fabrikası'nı 3 Nisan'da gerçekleşen ihalede 330 milyon liraya satın alan Tutgu Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin sahibi İsmail Doğan'ın Kayserili olduğu açıklandı.
         Özelleştirme İdaresi (Öİ) tarafından yapılan ihale sonucu Kırşehir Şeker Fabrikası satıldı. Fabrikayı alan Tutgu Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin kime ait olduğu büyük merak konusu olurken, Tutgu Gıda'nın sahibinin Kayseri'ye bağlı Pınarbaşı İlçesi'nden olduğu öğrenildi. Kayseri Şeker Fabrikası'nın alamadığı Kırşehir Şeker Fabrikası'nın ihalesini, Pınarbaşılı o iş adamın alması, Kayseri'de de merak uyandı. Kayseri kamuoyu Kırşehir Şeker Fabrikası'nı alan ve adresi de Talas olarak belirtilen İsmail Doğan’ın kim olduğunu merak ederken, 38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci, o iş adamı ile ilgili Kent Meydanı programında bilinmeyenleri açıkladı.
         Kayseri Şeker Fabrikası'nın verdiği fiyatı geçen ve Kırşehir Şeker Fabrikası'nı alan ve kamuoyunun merak ettiği İsmail Doğan hakkında dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Kırşehir Şeker Fabrikası'nı 330 milyon liraya alan Tutgu Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin sahibi İsmail Doğan Kayserili çıktı. İş adamı İsmail Doğan’ın, şirketi Ankara adresli. Ancak ev adresi Harman Mahallesi, Talas/Kayseri olduğu anlaşıldı. Kamuoyu, 5 yıldır faaliyette bulunmadığı belirtilen ve iş yeri adresi Ankara, ev adresi ise Talas, Kayseri olarak gösterilen şirketin sahibini merak ederken, Doğan, şirketleri ve yaptığı işlerle ilgili kamuoyunca bilinmeyenleri açıkladı. Kamuoyunun merak ettiği iş adamı hakkında bilgi veren Çiftci, Doğan’ın aslen Pınarbaşı-Borandereli olduğunu belirtti. Çiftci, İsmail Doğan’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın danışmanı olan yakını emekli Albay Ömer Sertbaş’ın da çok yakın arkadaşı olduğunu ifade etti. İsmail Doğan’ın Nevşehir’deki Nissara AVM’nin sahibi olduğunu da belirten Çiftci, Kayserili iş adamının ağırlıklı olarak otoyol müteahhitliği yaptığını belirterek, Kayseri başta olmak üzere Nevşehir, Ankara, Konya, Çanakkale gibi illerdeki iş alanları ile ilgili de bilgi verdi.
         Osman Çiftçi, “Kayseri Şeker Fabrikası bile Kayserili iş adamının verdiği o teklifi veremedi. İsmail Doğan’ın sahibi olduğu Duygu Mühendislik Kayseri’de Beyazıt Kent firmasının yüklenici firmasıydı. Kayseri’'de villa projeleri vardı. Sonrasında ekonomik büyüklüğü nasıl gelişti? Bu merak edilen bir konu. Bu firma normalde yol müteahhitliğine yönelmiş çok ciddi manada yol işleri alan bir firma. Bunun haricinde Atatürk Havalimanı pisti projesi, Çanakkale’de gölet ve sulama kanalı projesi, Kayseri’de yine Megakent, Hava Harp Okulu sinema ve yatakhane yapım işi, bina yenileme projeleri, Erciyes Üniversitesi’nde fakülteler onarım ve yenileme projeleri, Tomarza sağlık ocağı lojman projesine de imza atan Duygu Mühendislik firmasının sahibi İsmail Doğan. 330 Milyon teklif vererek, ihalede Kırşehir Şeker Fabrikasını aldı. Ağırlıklı otoyol müteahhitliğinden gelirleri olan bir isim. Nevşehir’in meydanında bir AVM yapıldı. Nissara AVM’nin sahibi hemşerimiz İsmail Doğan" açıklamasında bulundu.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Mart%20Gazetemiz-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı