Kırşehir TSO İş Birliği Protokolü İmzaladı!

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı ile iş birliği protokolü imzalandı.

Kırşehir Haberleri 1 Temmuz 2018 14:01
Kırşehir TSO İş Birliği Protokolü İmzaladı!
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı ile iş birliği protokolü imzalandı.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen imza törenine Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol ,Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem Emre, Tarım Uzmanı  Ali Etik, Ticaret Geliştirme Uzmanı Bünyamin Onasya, Hollandalı İş Adamı Peter Den Elzen katıldı.
         Ayrıca; organizasyona Hollanda Kraliyeti Büyükelçilik Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Derya Kaplan da davet üzerine eşlik etti.
         İş protokolüne ilişkin bilgiler veren Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İşbirliği protokolünde amaç; iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmaktır.
         Ticari ilişkileri güçlendirmek için imzalanacak protokolün hedefi ise, Türkiye ve Hollanda arasında köprü vazifesini üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelerek, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve bu sektördeki firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurulmasına öncülük etmektir. Bu protokolle Kırşehirli hemşerilerimizin ekonomik olarak memleketlerine yatırım yapmalarını teşvik edeceğiz.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amaçlarımızdan biri de Kırşehir ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımaktır. İmza altına alınan bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, İlimizin ihracatını üst seviyelere taşımak arzusundayız. Ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için taraflar Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Hollandalı firmalar arasında etkin bir iletişim sağlanmasını, Kırşehir ve Hollanda’da mevcut olan sektörel pazar bulunmasını, üyelerimiz ve Hollandalı firmaların farklı sektörler de ikili ekonomik işbirliklerinin artmasına katkı sağlayacak yeni eğitim programları ve araştırmalar geliştirmeleri ve uygulamaya konulmasına destek sağlanması amaçlanmaktadır.   Valimiz Sayın İbrahim Akın'a da gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette işbirliği protokolümüz hakkında bilgi verildi. Programda ayrıca Hollanda Türkiye Ticaret Odası Heyeti OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan,  Tek-Yön Hayvancılık Ltd. Şti. Müdür’ü Mustafa Savcı , Nur Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Yetkilisi Yakup Parlak ziyaret edilerek İşbirliği protokolü ve iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kapsamında yapılabilecek yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur."
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı