Kırşehir TÜGVA'da Çalışmalar Tam Gaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkezi açılışında yaptığı konuşmanın ardından Kırşehir TÜGVA teşkilatı da çalışmalarına hız verdi.

Kırşehir Haberleri 25 Ekim 2018 19:13
Kırşehir TÜGVA'da Çalışmalar Tam Gaz!
-A +A

         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkezi açılışında yaptığı konuşmanın ardından Kırşehir TÜGVA teşkilatı da çalışmalarına hız verdi. Halihazır da koordinatörlükleri ile çeşitli faaliyetlere imza atan TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel merkez açılışında yaptığı açıklamalar doğrultusunda faaliyetlerini hızlandırıyor.
         Gençlerin manevi dünyalarının zenginleşmesi ve millet ve devlet için doğru ve dürüst bireyler olarak yetişmeleri amacıyla Yurt faaliyetlerinin dışında bir eğitim ve öğretim merkezi olarak da gençlere yönelik yoğun çalışmaları ile ön plana çıkan TÜGVA bu kapsamda sayısız projeye imza atıyor.
GENÇLER İLE SABAH NAMAZINDA BULUŞMA
         TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği Peygamber Efendimizin “Sabah namazını kılan kimse Allah’ın himayesindedir.” Hadis’i Şerif’inden yola çıkarak. TÜGVA Şafak Operasyonu Projesi ile gençler ile sabah namazında buluşma programını bir süredir gerçekleştiriyor. Gençlerinde yoğun ilgi gösterdiği program kapsamında sabah namazlarında belirlenen camide buluşularak Sabah Namazı eda ediliyor.
LİSE SOHBETLERİ
         Çalışmalara ilişkin bilgiler aktaran TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir, "Günümüzün en büyük problemi yeni yetişen genç neslimizin yeteri kadar bilgilendirilememesi ve bu nedenle kandırılarak kötü yollara kolaylıkla yönlendirilebilmeleri. Bunun önüne geçerek bilinçli bir genç nesil hayali ile TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği her hafta Cuma günü Lise teşkilatı çatısı altında yetişen yeni gençliğe yönelik milli ve manevi değerleri kazandırmak amacıyla sohbet programı düzenliyor. Çayımız hazır sende gel sloganı ile sohbet programı lise öğrencilerinin katılımı ile sürdürülüyor. Aynı zamanda Lise Koordinatörlüğü başkanlığında her hafta vatan için şehadet şerbetini içmiş şehitlerimizin ailelerine ziyaretler gerçekleştirerek emanetlerine sahip çıkıyorlar" dedi.  
KADINLARA YÖNELİK PROGRAMLARI DİKKAT ÇEKİYOR
         TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği Kadın Koordinatörlüğünce kadınlara yönelik düzenlenen sohbet programları, eğitim programları ile kadınlarında sosyal faaliyetlere katılımlarının önü açılıyor. Aynı zamanda hanımların becerilerinin gelişmesi amacıyla açılan kurslara da yoğun ilgi gösteriyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜGVA Genel Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Gençlik, geleceğimizdir, istikbalimizin teminatıdır; çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Türkiye’nin garantisidir. Gençliğini ihmal eden geleceğini de tehlikeye atıyor demektir. Öyle ki gençliğine değer vermeyen, gençlerine ihtimam göstermeyen bir devletin ayakta kalması mümkün değildir” demişti.
GENÇLİK GELECEĞİMİZDİR
         Cumhurbaşkanı Erdoğan “Gençlik, geleceğimizdir, istikbalimizin teminatıdır; çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Türkiye’nin garantisidir” diyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, gençliğini ihmal edenlerin geleceğini de tehlikeye atacaklarına dikkat çekerek, “Öyle ki gençliğine değer vermeyen, gençlerine ihtimam göstermeyen bir devletin ayakta kalması mümkün değildir. Bu anlayışla son 16 yıldır gençlerimize sahip çıkmanın, onları her açıdan en güzel şekilde yetiştirmenin mücadelesini veriyoruz” ifadelerini kullandı.
“ON BİNLERCE GENÇ İÇİN İKİNCİ BİR OKUL”
         Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA’nın gençlere sadece barınma imkanı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda yaşları, eğitim seviyeleri birbirinden farklı on binlerce genç için ikinci bir okul ve ikinci bir üniversite olduğunu belirterek, bu çatı altında gençlerin hem kendilerini geliştirdiğini hem de milli ve manevi değerlerle ziynetlendiğini söyledi. Yurtlarda kalan, bu çatının gençlere kazandırmak istediği prensipleri özümseyen, buranın imkanlarını en güzel şekilde değerlendiren gençleri birer “TÜGVA mezunu” olarak gördüğünü ifade eden Erdoğan, “İnşallah eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkemizin ve dünyanın değişik bölgelerinde hayatlarını devam ettirecek TÜGVA mezunlarının, vakfımızı ve misyonunu çok daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum.” dedi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı