Kırşehir ve İlçelerinde 97. Yıl Heyecanı

Kırşehir merkez ve ilçelerinde, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 13 Mart 2018 19:14
Kırşehir ve İlçelerinde 97. Yıl Heyecanı
-A +A

         İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Öğrenciler, programda Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuyarak hayatını anlattı.
         Oratoryo gösteriminin yapıldığı programda 11. sınıf öğrencisi Enes Turkel, Akif’in hayatı ve tarihsel sürecin anlatımının canlandırıldığı program büyük beğeni topladı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Nuran Kaya ve Mehtap Tezcan tarafından hazırlanan programda Çanakkale, 15 Temmuz ve terör şehitlerinin anıldı.
Kaman
         Kaman ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.
         Kültür Merkezinde düzenlenen programda, Kaman İMKB Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri günün anlam ve önemini anlatan kompozisyon ve şiirleri seslendirdiler. Öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, İstiklal Marşı'nın kabulünü anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.
         Programa Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Kaman Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Diri , İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Mülayim, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Boztepe
         Boztepe ilçesindeki program Şeyh Şamil Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.
         Milli mücadele yılları ve Mehmet Akif Ersoy konulu sinevizyon gösterisi ile şiirlerin okunduğu programa, Boztepe Kaymakamı Serhat Doğan, Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çakmak, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Akpınar
         Akpınar'da 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlendi.
         Akpınar Ortaokulu tarafından düzenlenen tören, İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Kaman Kaymakamı-Akpınar Kaymakam Vekili Murat Girgin, Belediye Başkanı Mustafa Karahan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
         Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasını, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı'nın kabulü takip etti. Yıldönümünü anlatan sinevizyon gösterimini öğrencilerin hazırladıkları tiyatro gösterisi ve öğrenciler tarafından İstiklal Marşı'nın okunması izledi. Akpınar genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 

 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20ARALIK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı