Kırşehir yeni haftaya fırtınayla başlayacak

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, "Yeni haftayla birlikte ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor" dedi.

Kırşehir Haberleri 4 Ocak 2020 10:25
Kırşehir yeni haftaya fırtınayla başlayacak
-A +A

         Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, "Yeni haftayla birlikte ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor" dedi. Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden edindiği bilgilere göre; "Rüzgârın; Pazartesi ve Salı günü Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şiddetinde esmesi bekleniyor.
             Ülkemizin 05 Ocak 2020 Pazar gününden itibaren Güney Ege üzerinde oluşacak derin alçak basınç merkezi ile birlikte Pazartesi ve Salı günleri Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun doğusu dışında ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışlık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
            06 Ocak Pazartesi ve Salı günü bölge genelinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak beklenen yağışların hafif, Kayseri’nin güney kesimlerinde ise (Develi, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar) etkili olacağı tahmin ediliyor.
            Rüzgârın; Pazartesi ve Salı günü Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şiddetinde esmesi bekleniyor.
            Kırşehirli vatandaşların önümüzdeki hafta başı beklenen şiddetli fırtına, kuvvetli yağışlar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarılar takip edilerek dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/17%20Ocak%20Cuma-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı