KIRŞEHİR BELEDİYESPOR, HOCA KONUSUNDA KARARSIZ

Yeşil-beyazlılar hoca konusunda henüz net bir karar veremedi...

Bu sezon TFF 2.Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor’da Teknilk Direktör konusunda önceki gün MKE Ankaragücü’nden ayrılarak anlaşmaya vardığı Mustafa Dalcı ile henüz 24 saat geçmeden anlaşamadıklarını kulübün resmi hesabından duyuruldu.

SALİH HANÇER BİRE BİR KONUŞMUŞTU!

Kulübün resmi hesabından Teknik Direktör olarak Mustafa Dalcı’nın açıklanmasının ardından Kırşehirspor muhabiri Salih Hançer yeni hocayı arayarak bire bir konuştu.

Mustafa Dalcı ile telefon görüşmesinde taraftarlar hakkında olumlu sözleriyle yüreklere su serpmişti.

 Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, 'Çınar Kırşehir Gazetesi Spor Muhabiri' Salih Hançer ile telefon görüşmesinde tesisleşme konusunda Süper Lig ayarında bir şehre geldiğini belirterek, "Taraftarlarla güzel bir ambians yakalayacağımıza inanıyorum. Büyük Kırşehirspor taraftarının desteğini her zaman arkamıza alarak onların desteği sayesinde çok iyi bir sezon geçirip hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Ben bunu samimi duygularımla söylüyorum, her hafta taraftarlarla bir araya geleceğiz. Tesislerimiz taraftarlara her zaman açık olacaktır. Birlikten her zaman güç doğar. Çok kaliteli ve herkesin keyifle izleyeceği yenildiği takdirde bile ayakta alkışlayacağı bir takım oluşturacağız. Taraftarlarımız biraz sabretsin..." açıklamasında bulunmuştu.

Henüz bu açıklamanın ardından 24 saat geçmeden kulübün sosyal medya hesabı Facebbok’tan; “Daha önce Prensipte anlaşmaya vardığımız Teknik Direktör Mustafa Dalcı kulübüz arasında bir takım fikir ayrılıkları sebebiyle resmi anlaşma sağlanamamış olup görüşmeler karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Sayın Mustafa Dalcı ve ekibine bundan sonraki meslek hayatlarına başarılar dileriz” açıklamasında bulunuldu.

Kırşehirsporlu taraftarlar, dün Teknik Direktör Mustafa Dalcı ile anlaşılmasının ardından sosyal medya hesaplarından sert eleştiriler yaparken bugünde kulübün resmi hesabından Mustafa Dalcı transferinin gerçekleşmemesinin ardından iyice küplere binen taraftarlar artık bu Ligi iyi bilen bir Teknik Direktörle anlaşılmasını istiyor...

Yeni sezonun başlamasına artık kısa bir süre kala yeşil-beyazlı taraftarlar Teknik Direktör konusunda artık stajyer olan değilde 2.Ligi iyi bilen bir teknik adamla anlaşılması gerektiğini söyledi.

Kırşehir Belediyespor Futbol kulübünün teknik adamların staj yaptığı yer olmadığını artık adam akıllı bir teknik direktörün takım başında görmek istediklerini söyleyen taraftarlar: "Artık yönetimin teknik direktör seçerken bu ligi iyi bilen isimlerin getirilmesi istiyor. Yok efendim alt yapı hocası, veya 2-3 yıl hiç bir takımda çalışmamış isimleri takımımızda görmek istemiyoruz. Bunun zararını geçtiğimiz bir önceki sezon çektik. Yönetim bir an önce kendine gelsin ve takımın başına Stajyer değilde iyi bir Teknik Direktör getirsin. Sizlere inanıyoruz. Bizim inançlarınızı boşuna çıkarmayın..." diyerek görüş belirttiler.

TARIK YURTTAŞ GÜNDEMDE!

Mustafa Dalcı ile fikir ayrılığına düşen Kırşehir Belediyespor yönetimi yeni teknik direktör konusunda henüz biriyle resmi olarak anlaşılamazken, Kırşehirspor’un eski Teknik Direktörü olan Tarık Yurttaş ismin geçmesi sosyal medyada büyük yankı buldu.

Tarık hocanın isminin geçmesinin ardından yeşil-beyazlı taraftarlara ise büyük tepki göstermeye başladı.

TARIK YURTTAŞ KİMDİR?

Antrenörlük kariyerini futbolculuk kariyerini noktaladığı Kardemir Karabükspor'da altyapı antrenörlüğü yaparak başlamıştır. Bu görevi 2006 senesine kadar dört sezon üstlendikden sonra Mersin İdman Yurdu'nda yardımcı antrenörlük yapmaya başlamıştır. Bu görevi bir sezon yaptıktan sonra Kırşehirspor ile aynı mevkii için anlaşmıştır. Burada teknik direktörün görevden alınması üzerine sezon sonuna kadar teknik direktörlük yaptı. Yeni sezon Kırşehirspor başka bir teknik direktörle sezona başlamasına rağmen Ekim 2008' de teknik direktörlük değişikliğine gidip gene Tarık Yurttaş'i göreve getirtmiştir. Yurttaş iki sezon bu görevden kaldıktan sonra takımdan ayrılmıştır. Ancak Eylül 2010' da yeni teknik direktörün görevden ayrılması üzerine gene takımın başına geçmiştir. 2011 yılında kısa süre Uşak İl Özel İdaresi Spor ve Anadolu Üsküdar 1908 kulüplerinde teknik direktörlük görevlerinde bulundu. 2013 yılında Kardemir Karabükspor'da İdari menajerlik görevine getirilen Yurttaş, 22 Şubat 2015'te istifa eden teknik ekiple birlikte görevinden ayrıldı. Tecrübeli teknik adam son 3 sezondur da Batmanspor’u çalıştırıyor.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR