Kırşehir BİL Öğrencilerinden Hiç Ayrılmadı 

Kırşehir BİL Koleji öğrencileri, Microsoft Teams sistemiyle online sınıf ortamında öğretmenlerin canlı ders anlatımlarıyla akademik çalışmalarını başarlı bir şekilde yürütüyorlar.

Kırşehir BİL Koleji öğrencileri, Microsoft Teams sistemiyle online sınıf ortamında öğretmenlerin canlı ders anlatımlarıyla akademik çalışmalarını başarlı bir şekilde yürütüyorlar. 

Kırşehir BİL Koleji  kullandığı online eğitim sistemi Microsoft teams ile  anaokulundan liseye kadar tüm seviyedeki öğrencileri için muhteşem bir platform oluşturdu. Covid-19 tedbirleri dolayısıyla okullarda eğitime bir süre ara verilirken, Bil Koleji öğrencilerinin akademik çalışmalarına en iyi şekilde devam edebilmesi amacıyla online bir sınıf ortamı yarattı.

CANLI DERS ANLATIMI
Anaokulu, ilkokul , ortaokul ve lise öğrencileri sınıf bazında online sisteme bağlanırken, öğretmenleri de müfredatta yer alan konuları canlı yayınla öğrencilere anlattı.interaktif olarak gerçekleşen derslerde öğrenciler konuyla ilgili sormak istedikleri soruları da öğretmenlerine sorarak yanıtlarını alma şansı buldular. “BİL Ailesine Dahil Olmak Ayrıcalıktır.”

Bil Kolejinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "

Değerli Velimiz; 
Öncelikle üzülerek belirtmek istiyoruz ki  MEB'in yaptığı son dakika açıklamasına  göre Uzaktan Eğitim Sisteminin 30 Nisan'a kadar uzatıldığı bilgisini  sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Kırşehir Bil Kolejleri Yönetimi olarak bu süreçte şu açıklamaları siz değerli paydaşlarımızla/velilerimizle paylaşma gereği duyduk: 

1- Bu süreç boyunca bu hafta ilk defa denemesini yaptığımız ve son derece başarılı bir şekilde işletebildiğimiz Uzaktan Eğitim -Online Ders ve Etkinlik  Modelimizi yoğunlaştırılmış ve  ders saatleri arttırılmış bir şekilde uygulamaya,  öğrencimizden uzak bile olsak onları çok sıkı bir şekilde  takip etmeye,  öğrencilerimizi eğitim ve öğretimden koparmamaya devam  edeceğiz.

2- Yine bu süreçte tüm Kırşehir Bil Koleji ailesi olarak hiçbir idareci, öğretmen ve diğer  çalışanlarımızı kesinlikle mağdur etmeyeceğiz. İdareci, öğretmen ve yardımcı personelimizin her zaman  maddi ve manevi olarak yanında olacağız. Aile olmanın gereğini ziyadesiyle yerine getireceğiz.
 
3- TELAFİSİNİ YAPAMADIĞIMIZ  hiçbir hizmetin ücretini velilerimizden talep etmeyeceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu  bu üzücü durumun ķısa sürede sona ermesini temenni ederek eğitim öğretim sürecinde Bakanlığımızın da belirlediği ve belirleyeceği kriterler doğultusunda yaz tatilinde de olsa, hafta sonları da olsa; gerek okulumuzda gerekse şehir  merkezinde  yeni açtığımız Pergel Kurs Merkezimizde fazlasıyla telafi eğitimi yapacağız. Bu süreçte  ne sevgili öğrencilerimizin ne siz değerli velilerimizin ne kurumumuzun ne de hizmet satın aldığımız iş ortaklarımızın mağduriyetine sebebiyet vermeyeceğiz. 
4- Durumdan kendine menfaat  çıkarmaya çalışan hiçbir paydaşımıza da  müsaade etmeyeceğiz. Durumdan kimsenin zarar görmemesi adına taviz vermeyeceğiz.

5-Tekrar üstüne bastırarak açıklama gereği duyuyoruz ki : "Öğrencilerimize telafisi yapılamayan hiçbir hizmetin ücreti velimizden talep edilmeyecektir." 
Şayet bu süreç uzadı ve velilerimiz de ödemesini tamamladı, yaz tatilinde de  telafi eğitimi yapılamadı. Böyle bir  durumda yeni dönem ücretinden telafisi yapılamayan hizmetlerin mahsuplaşması yapılacaktır.

Sayın Bakanımızın da söylediği gibi : "Eğitimi telafi edebiliriz; ama sağlığı telafi edemeyiz. " 
 
YAZARLAR