Kırşehir Emniyeti maske denetimini artırdı

Kırşehir'de pandemi sürecinde gece gündüz demeden vatandaşların güvenliği ve sağlığı noktasında görevi başında olan emniyet güçleri sürücüleri, yayaları banka ve ATM önünde bekleyen vatandaşları ve gezintiye çıkan Kırşehirlileri m

 

Halkın huzur ve güvenliğinin yanı sıra ülkemizde halen tehlike oluşturan korona virüs nedeniyle de vatandaşları sık sık kontrol ederek uyaran emniyet güçleri maske konusunda da titiz davranıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli ekipler, kentin işlek noktalarında maske kontrolü yaparak, vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Ankara, Terme, Lise ve Atatürk caddeleri, Kent Park ve Cacabey Meydanında denetimlerini sürdüren ekipleri gören vatandaşlar, ceplerinde ya da boyun, kafa ve kollarındaki maskeleri ağız ve burunlarını kapatacak şekilde taktı. Cacabey Meydanı ile Ankara ve Terme caddelerinde ekipler, polis otolarından halkın yoğun geçişleri sırasında, koronavirüse karşı maske takılması, sosyal mesafe kurallarına uyulması, el hijyenine dikkat edilmesi gerektiği konusunda anons yapmaya da devam ediyor. Polis ekipleri, uyarılara aldırış etmeyen ve maske takmayan bazı kişilere de para cezası uyguluyor.

Kurallara uyarak işlemlerini halletmeye çalışan vatandaşlar ise "Maske, mesafe ve hijyen denetimlerinin sıkı şekilde yapılmasını gerçekten takdir ediyoruz. Görevlilerimiz, esnafımız, hemşehrilerimiz, sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımız el ele verirsek virüsü yenebiliriz. Bunu başaracak gücümüz ülkece var. Duyarlılık her geçen gün artıyor. Lütfen, tehlike geçinceye kadar hep birlikte mücadele edelim. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim" ifadelerini kullandı.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR