Kırşehir Milli Eğitimi'nden HES uygulaması

Kırşehir'de bir çok kurumun hayata geçirdiği Hes Kullanim Zorunluluğu Kirşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde de başladı.

 

Kırşehir'de bir çok kurumun hayata geçirdiği Hes Kullanim Zorunluluğu Kirşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde de başladı.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı açıklamada, Kırşehir'de HES Kodu olmayan vatandaşların Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne girişine izin verilmeyeceğini bildirdi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda şu detaylar aktarıldı: " Koronavirüs önlemleri kapsamında, Kırşehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun almış olduğu karar gereği; Müdürlüğümüze hizmet almak amacıyla gelen tüm vatandaşlarımızdan Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu "Hayat Eve Sığar" (HES) uygulaması üzerinden HES kodu sorgulanarak, uygulamanın onay verdiği kişilerin girişlerine izin verilecektir. "Hayat Eve Sığar"  HES kodu almanız ve ilgili personelimiz ile paylaşmanız gerektiğini hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.

Kırşehir'de vatandaşların birçoğu HES uygulamasını cep telefonlarına indirirken, HES Kodu e-devletten de alınabiliyor. HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilir.  Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur. HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ayrıca mesai saatleri ile ilgili olarak da bilgiler verdi. Buna göre Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde mesai saatlerinin 08:30-12:30 ile 13.30-17.30 olarak belirlendiği kaydedildi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR