Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü'nden önemli açıklama

Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü'nden önemli açıklama

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, HES Kodu olmayan vatandaşların kuruma giremeyeceklerini bildirdi.

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Valiliğimiz İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu Başkanlığınca; Kurumumuz çalışan personel ile hizmet almak isteyen veya ziyaret amacıyla kurumumuza gelen tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu "Hayat Eve Sığar" HES uygulaması üzerinden HES kodu sorgulanarak, uygulamanın izin verdiği kişilerin girişlerine  izin verilecektir.  Sorgulama neticesinde karantina yada izolasyon altında olması gerektiği anlaşılanların kolluk kuvvetlerine ve İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilecektir" şeklinde bilgiler aktarıldı.

Kırşehir'de vatandaşların birçoğu HES uygulamasını cep telefonlarına indirirken, HES Kodu e-devletten de alınabiliyor. HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilir.

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR