Kırşehir'den Büyük Destek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı sonrasındaki ulusa sesleniş konuşmasında bir Milli Dayanışma Kampanyası başlattıklarını açıkladı.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı sonrasındaki ulusa sesleniş konuşmasında bir Milli Dayanışma Kampanyası başlattıklarını açıkladı.
    AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Diyanet-Sen Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Öztürk ve daha birçok Kırşehir atanmış ve seçilmişinin desteklediği kampanya ülke genelinde büyük takdir topladı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke genelinde Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Erdoğan, "Kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi. Erdoğan, kampanyaya bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve işadamlarının destek vermelerini istedi.
    Erdoğan, “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından bir yardım hesabı açıldı. Kampanyayı, şahsım olarak, yedi aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler. Toplamda bakanlarımız ve kabineye eşlik eden arkadaşlarımız 5 milyon 200 bin liralık bağışta bulunmuş oldular” diye konuştu.“ Erdoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Bu tür durumlarda sağlık kuruluşları salgın merkezi haline dönüşebiliyor. Bunun için vatandaşlarımızın, gerçekten acil olmayan durumlar dışında hastaneye gitmemelerini hassaten rica ediyorum. Ülkemiz, tüm temel gıda maddelerini kendisi ürettiği için, hem stoklarımız, hem de tedarik zincirlerimizin işleyişi, ihtiyacımızı karşılayacak düzeydedir. Halihazırda ülke genelinde köy ve mahalle statüsündeki 39 yerleşim birimimiz karantina altındadır. Benzer örneklerin yaygınlaşmasının önüne geçmenin tek yolu, her birimizin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır.”
    Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, Kırşehir Afet ve Acil Durum İl Müdürü Metin Alpaslan, Kırşehir Orman İşletme Müdürü Reşat Karaca, Kırşehir KADEM, Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, TÜGVA Kırşehir, Ahi Televizyonu ve daha birçok kişinin sosyal medyadan verdiği destek çığ gibi büyürken COVİD-19 salgını nedeniyle Kırşehirli vatandaşlar da KORONA yazarak 8119'a kısa mesaj gönderip destek sağlıyorlar. 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR