Kırşehirli Adaylardan Ankara Rüzgârı!

AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, milletvekili adaylarını tanıtma toplantısına katıldılar

Kırşehir Haberleri 26 Mayıs 2018 20:15
Kırşehirli Adaylardan Ankara Rüzgârı!
-A +A

         "Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye" sloganı ile seçim beyannamesini anlatan ve milletvekili adaylarını tanıtan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Arena Spor Salonu'ndaki toplantısına, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ve AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akkuş katıldı.
         Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde, 146 kalkınma projesi anlatılırken, Kırşehir'den geçecek olan Hızlı Tren Projesi'nin durumuna da açıklık getirdi. Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde 146 kalkınma projesi yer aldı. Beyannamede, 1 Nisan 2018 itibarıyla 2 bin 657 kilometresi otoyol olmak üzere 26 bin 17 kilometreye ulaşan bölünmüş yol uzunluğunun 2023'e kadar 36 bin 500 kilometreye çıkarılmasının planlandığı bildirildi. Beyannamede, Ankara ve İstanbul arasını 1,5 saate indirecek yüksek hızlı tren projesini gerçekleştirmek üzere çalışmaların devam ettiği açıklandı
         Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde 146 kalkınma projesi yer aldı. Beyannamede Türkiye'nin Otomobili Projesi'nin hızla hayata geçirileceği, gelecek yıl prototip aracın tamamlanacağı, 2021 yılında ise yerli elektrikli otomobilin piyasaya sürüleceği ifade edildi.
         Beyannamede, Kırşehir'in de yararlanacağı 334 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu Projesinin inşaat çalışmasının devam ettiği, otoyolun tamamlanması ile Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz otoyol ulaşımının sağlanacağı vurgulandı.
         Yerli ve milli demiryolu sanayisinin geliştirildiği vurgulanan beyannamede uluslararası düzeyde rekabet gücü kazanmak için Milli Elektrikli ve Dizel Tren Setleri ile Milli Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının devam ettiği, proje ile başta KOBİ’ler olmak üzere yerli sanayinin geliştirilmesinin hedeflendiği açıklandı. Beyannamede, Ankara-İstanbul Sürat Demiryolu Projesi ile Ankara ve İstanbul arasını 1,5 saate indirecek yüksek hızlı tren projesinin yap işlet devret modeli ile gerçekleştirmek üzere hayata geçirileceği, Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesinde, Ankara-Afyonkarahisar-Uşak kesiminin 2019 yılı sonunda, Uşak-Manisa-İzmir kesiminin ise 2020 yılında tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.
         Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesinin 2022'de, Bursa-Bilecik Hızlı Tren Projesinin 2020 yılında tamamlanması planlandığı belirtilen beyannamede, Antalya-Konya-Kayseri, Antalya-Isparta-Burdur-Kütahya-Eskişehir, Erzincan-Erzurum-Kars, Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla, Kırıkkale-Çorum-Samsun ve Sivas-Malatya hatlarının etüt projelerinin ise devam ettiği açıklanan beyannamede 106 Yüksek Hızlı Tren Seti Temini Projesinin 10 adedi için sözleşme imzalandığı, kalan 96 adet YHT setinin ise yeni düzenlenen Sanayi Geliştirme Programı (SİP) mevzuatı kapsamında yüksek teknolojiye sahip kritik alt sistemlerin milli üretimini destekleyecek şekilde temin edileceği ifade edildi.
         Beyannamede, Gaziantep Havalimanı ile Kırşehir'in de yararlanacağı Nevşehir Kapadokya Havalimanı terminal binalarının 2020, Samsun Çarşamba, Kayseri, Malatya havalimanları yeni terminal binalarının ise 2021'de hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Mart%20Gazetemiz-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı