Kırşehirli Hacı Adayları 19 Temmuz'da Uğurlanacak!

Kırşehir Müftülüğü resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre, bu yıl Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan Kırşehirli ilk hac kafilesinden 130 hacı adayı ile 5 din görevlisi, 19 Temmuz Perşembe günü Kırşehir'den uğurlanacak.

Kırşehir Haberleri 16 Temmuz 2018 19:10
Kırşehirli Hacı Adayları 19 Temmuz'da Uğurlanacak!
-A +A

         Kırşehir Müftülüğü resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre, bu yıl Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan Kırşehirli ilk hac kafilesinden 130 hacı adayı  ile 5 din görevlisi, 19 Temmuz Perşembe günü Kırşehir'den uğurlanacak.
         Kırşehir'den Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile hacca gidecek 130 hacı adayı, 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 21.30'da Akşam Namazı'ndan sonra Kırşehir'den yola çıkacak. 5 din görevlisinin de bulunduğu 130 kişili hac kafilesi,  Cacabey Meydanı'nda toplanacak ve Akşam namazından sonra Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan Medine'ye uçacak. Kırşehirli hacı adayları, hac görevini yerine getirdikten sonra 02 Eylül'de Kırşehir'e dönecek.
         Öte yandan Kırşehir'den Diyanet İşleri Başkanlığınca hacca gidecek olan ikinci kafileden 39 hacı adayı  ise 07 Ağustos 2018 Salı günü saat:21.30'da Cacabey Camii önünden Ankara Esenboğa Havaalanına oradan da Medine'ye hareket edecekler. Bu kafilede 15 Eylül'de İlimize tekrar dönecekler.  Ayrıca Otel tip olarak Kırşehir'den hacca gidecek 6 hacı adayı ise 10 Ağustos'ta kutsal topraklara uğurlanacak.
         Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman ise yaptığı açıklamada hac ibadetinin önemine değindi. Kırşehir Müftüsü Yaman açıklamasında şu ifadeleri kullandı: " İslam Dünyasının dört bir tarafından, hatta Müslümanların azınlıkta olduğu ülkelerden Müslümanlar, hacca gelecekler. Hepinizin bildiği üzere, her Müslümanın, ömründe en az bir defa usulüne uygun bir şekilde hac ibadetini yerine getirmesi farzdır. Bu da herkes için değil, halivakti yerinde olup da haccetmeye sağlık durumu el verenler içindir. Yüce Mevla, Kur’anı Kerim’de içimizden güç yetirenlerin Beytullah’ı haccetmelerinin farz olduğunu bildiriyor. Ömrümüzde en az bir defa kutsal toprakları ziyaret etmek ve hac ibadetini yerine getirmek Müslümanlığımızın şiarların. Oranın heyecanını doya doya yaşayın. Gözyaşlarımız, belki de bizleri cehennem azabından kurtaracak. Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem), üç damlanın, sahibinin cehennem azabından kurtulmasına vesile olacağını söylüyor. Bunlar; şehidin kandamlası, helalinden kazanırken kişinin döktüğü alın teri ve Allah rızası için akıtılan gözyaşıdır. Orada, duygu yoğunluğu bol olan bir ibadet hayatının içerisinde olacaksınız. Allah kabul eylesin.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı