Kırşehirli Kadınlar, Yemekte Buluştu

Antalya Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Analı, Kadın Kollarını kuracaklarını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 9 Mart 2018 19:15
Kırşehirli Kadınlar, Yemekte Buluştu
-A +A

         Antalya'da yaşayan Kırşehirli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya gelerek akşam yemeği sonrasında coşku içinde eğlendiler.
         Antalya Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan bayanlar, gönüllerince ve keyif içinde günlerini kutladılar. Gecede açıklamalarda bulunan Antalya Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Analı şunları söyledi: "Kırşehirli kadınlarımız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, derneğimiz çatısı altında ilk defa kutluyor. Bu da bir araya gelmemiz için vesile oldu. Derneğimiz kadınlar kolunun kurulmasının adımlarını atarak daha güzel etkinliklere hep birlikte imza atacağımıza eminim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi 'Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde, göklere yükselmeye layıksın.' Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerinden biri de, kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesidir. 1930'da belediye ve mahalli seçimlere, 1394'de milletvekili seçilme ve seçme hakkı, anayasayla verilmesi o yıllarda kadınların TBMM temsili Türkiye'yi dünya sıralamasında ikinci yapmıştır. 1935'de ilk seçimlerde seçme ve seçilme haklarını kullanmışlardır. Şu an itibariyle dünya sıralamasında 133. sıradayız. Zira her kadın önce annedir, eştir, evlattır. Türk kadını ilmi, ahlaki, sosyal, ekonomik hayatta erkeğin ortağıdır. Sırdaş, candaş, arkadaş, yardımcı ve destekleyicidir. Vatan müdafaasında yine ilk önde Türk kadını vardır.
          Medeniyetimizin ilerlemesi esası, ilerlemenin ve kuvvetin temeli olan ailenin kurucu yöneticisidir; kadının bizzat kendisidir. Sosyal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde, eğitimden, sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üslendiği sorumlulukla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasında en önemli unsur kadınlarımızdır. Başta annem, eşim, kızlarım ve sizler olmak üzere bütün dünya kadınlarına sağlık,mutluluk ve esenlik dolu günler temenni ediyorum. 8 Mart dünya Kadınlar Gününüzü canı gönülden kutlarım."
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20ARALIK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı