Kırşehirli Öğrencilerden TÜBİTAK başarısı

Toplantı sonrası Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğretmen ve öğrenciler birlikte bir yemek programına katıldı.

Kırşehir Haberleri 9 Mart 2019 13:49
Kırşehirli Öğrencilerden TÜBİTAK başarısı
-A +A

                Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 50.'si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Finalinde dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere bu başarılarını anlatabilmeleri ve başarının devam edebilmesi için yapılan paylaşım toplantısı Kırşehir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

         Toplantı sonrası Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğretmen ve öğrenciler birlikte bir yemek programına katıldı. Karadeniz, eğitimde marka kent haline gelen ve örnek alınan  çalışmalar yapıldığını ifade ederek Kırşehir'in eğitim ve bilim alanında gösterdiği başarının her geçen gün arttığını dile getirdi. Karadeniz "Projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticileri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.
                Bilindiği gibi TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Türkiye genelinde 16 bin 679 proje, bölge şehir olarak Kayseri, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Aksaray, Sivas, Kırşehir illerinden toplam 788 projenin katılımı ile gerçekleştirildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı