Kırşehirli yazardan yeni kitap

Kırşehirli genç yazar Burak Çakır’ın kaleme aldığı Gamzeli Gezegen; meraklı, gezgin bir gezegenin uzay maceralarını konu alıyor.

Kırşehir Haberleri 26 Mart 2019 19:14
Kırşehirli yazardan yeni kitap
-A +A

         Kırşehirli genç yazar Burak Çakır’ın kaleme aldığı Gamzeli Gezegen; meraklı, gezgin bir gezegenin uzay maceralarını konu alıyor. Yalnızca üç yüz bin yaşında olan bu küçücük gezegenin çocuksu hayat algısı ve başına gelen ilginç olaylar dizisini aynı çocuksu algı ile yorumlaması çocuklar için empati kurmalarını sağlarken, yetişkinler için de tebessüm kaynağı oluyor. Çizer koltuğunda Yılmaz Avşin’in bulunduğu kitabı yayınevi şöyle tanımlıyor: "Düşten gerçeğe, yer altından gökyüzüne, küçücük bir fidanın kuraklık mücadelesinden gezgin bir gezegenin maceralarına dek uzanan ve merakları gıdıklayan masalsı hikâyeler dizisi keşfedilmeyi bekliyor: Gamzeli Gezegen uzayın sonsuzluğunda seyahatlere çıkmayı çok seven, yeni evrenler, yeni galaksiler, yeni gezegenler tanımaya bayılan meraklı bir uzay gezginidir. Uçsuz bucaksız bu seyahatlerin nihayetinde yolunun Güneş sistemine düşmesi ile Gamzeli Gezegen yepyeni ve daha önce hiç görmediği bir dünya ile karşılaşır. Bin bir heyecanla sisteme giren bu sevimli gezegen yolculuğunun hayatını nasıl değiştireceğinden henüz habersizdir. Çocuklar ve hayalin gücüne inanan yetişkinler için bir solukta okunacak, akıcı ve keyifli öyküler sizi uçsuz bucaksız bir seyahate götürmek için hazır. Ya siz?"
         Satışa çıkan kitaba seçkin kitap satış noktalarından ulaşılabiliyor.
BURAK ÇAKIR KİMDİR?
         Burak Çakır 7 Temmuz 1995 tarihinde Kırşehir'de dünyaya geldi. Babasının mesleği gereği öğrenimini Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sürdürdü; İlköğrenimini Erzurum’da, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Eğitim hayatını sürdüren Çakır halen Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim görmektedir.
Yazmaya ortaokul sıralarında başlamış, 2012 yılında ilk çalışmaları Kandil dergisinde yayımlamıştır. Aynı sene Son Ümit isimli bir fanzin kurarak çalışmalarını daha rahat yayımlama olanağı bulmuştur. Bu tarihten itibaren Sancı, Acemi ve Barbar dergileri başta olmak üzere pek çok dergi ve platformlarda yazı ve şiirleri yayımlanmıştır. İlk kitabı olan “Milenyum Çıkmazı” Nisan 2016 yılında okuru ile buluşmuştur. Son kitabı ise Gamzeli Gezegen okurları ile buluşmuştur.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan Dural Hollanda

21:00 26 Mart 2019

Basarilar
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı