Kırşehirliler, Antalya'da Coştu!

Antalya Kırşehirliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ANT-KIR-DER) tarafından 13 Mayıs'ta düzenlenen 2. Geleneksel Bahar Şenliği'ne katılan yüzlerce Kırşehirli doyasıya bir hafta sonu yaşadı.

Kırşehir Haberleri 15 Mayıs 2018 19:07
Kırşehirliler, Antalya'da Coştu!
-A +A

                  Antalya Kırşehirliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ANT-KIR-DER) tarafından 13 Mayıs'ta düzenlenen 2. Geleneksel Bahar Şenliği'ne katılan yüzlerce Kırşehirli doyasıya bir hafta sonu yaşadı.                        Dernek Başkanı Recep Analı, Kırşehirliler Buluşması'na katkı sağlayan ve etkinliğe katılanlara teşekkür etti.
                 Başkan Recep Analı, Antalya'daki buluşma ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Geleneksel olarak düzenlediğimiz; Bozlaklarımızı ve Halk Ozanlarımızı dinleyip yöresel folklorumuzu izleyeceğimiz Antalya ile kaynaşmış hemşerilik ruhumuzu pekiştirecek 2. Şirin Kırşehir Pikniğimize, Antalya'da yaşayan Kırşehirliler büyük ilgi gösterdiler. Nebiler Mahallesi Döşemealtı Belediyesi Piknik Alanı A Kapısı Girişi, Kapalı Pazar Yanı'nda gerçekleştirdiğimiz etkinliğe beklentimizin üzerinde katılım oldu.
                  Şehir dışından gelen misafirlerimiz, Antalyalılar ve Antalya'da yaşayan Kırşehirliler olmak üzere bahar şenliğimizi sazlarıyla sözleriyle şenlendiren hepsi birbirinden kıymetli Murat Eskihoran, Harun Culha, Ali Akraz, İsmail Bayır ve ekibine, Tülay Süngü, Ünal Süngü, Buse Biçer, Zeliha Bozkurt adlı değerli sanatçılarımıza, İstanbul'dan bizler için özel olarak gelen Haluk Gülsoy ve orkestrasına, Kırşehir'den gelen AFOD Folklor ekibi ve yönetimine, Erdoğan Karlı'ya, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Abdallar Topluluğu'na, güzel sunumlarıyla bahar şenliğimizi coşturan Gözde Güler ve Halil Karacan'a tüm iş adamlarımıza, şenlik organizasyonunda gecesini gündüzüne katıp fedakarca çalışan koşturan Menderes Atay'a çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan Fatih Canatan, Menduh Atak ve Hacı Bayram'a, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp büyük bir öz veriyle şenlik öncesi ve organizasyon bitene kadar tüm güçleriyle çalışan başta Kadın Kolları Başkanı Tuğba Canatan olmak üzere tüm kadın kollarına Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne, Kırşehir Belediyesi'ne, ayrıca Antalya Büyükşehir, Muratpaşa, Konyaltı, Kepez, Döşemealtı Belediyeleri'nin yönetimlerine adın teşekkür ederim. Geç saatlere kadar devam eden 2. Geleneksel Bahar Şenliği'nde Kırşehirliler, örnek bir davranış gösterdiler."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı